ضرورت و لزوم جمع‌بندی

جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار را در دوران جمع‌بندی جدی بگیرید. آزمون‌های جامع باقی‌مانده اهمیت زیادی دارند.

ضرورت و لزوم جمع‌بندی

1- قبل از دوره‌ی جمع‌بندی، این گونه بود که یک مطلب را می‌خواندید، تمرین و تست آن را انجام می‌دادید، بعد به سراغ مطلب بعدی می‌رفتید و همین طور تا آخر یا درس ادبیات و عربی را درس به درس دنبال می‌کردید؛ ولی اگر قرار باشد به همین روش در یکی دو ماه باقی‌مانده عمل کنید، بین مطالعه‌ی درس‌های اول و آخر فاصله‌ی زیادی ایجاد می‌شود و ممکن است دوباره مباحث اول را فراموش کنید. با این روش، مطالعه‌ی متمرکز نخواهید داشت. در دوره‌ی جمع‌بندی، مطالعه‌ی شما باید متمرکز باشد و درس‌ها را در فاصله‌ی زمانی کوتاهی مطالعه کنید. برخی درس‌ها مانند ادبیات و عربی را باید به شیوه‌ی موضوعی جمع‌بندی کنید نه به شیوه‌ی درس به درس.

2- تا به حال سعی می‌کردید هر درسی را که نخوانده‌اید یا بلد نیستید، بخوانید و دوباره مطالعه کنید؛ اما در مواقعی که کارهای انجام‌نشده‌ی زیادی را باید در فرصت کم باقی‌مانده انجام دهید، این شیوه شما را با کمبود وقت جدی روبه‌رو می‌کند و شیرازه‌ی کارتان را از هم می‌پاشد. در دوره‌ی جمع‌بندی مطالعه‌ی شما انتخابی خواهد بود و مباحثی را که در بودجه‌بندی سؤال‌های کنکور ارزش کم‌تری دارند یا مباحث دشوار را که تسلط بر آن‌ها وقت‌گیر است، از برنامه‌ی مطالعاتی خود خارج خواهید کرد و بدین ترتیب زمان بیش‌تری را ذخیره می‌کنید.

3- در گذشته تست‌های یک درس را به صورت موضوعی و تفکیک‌شده پاسخ می‌دادید؛ ازاین‌رو به نظر می‌رسید که به موضوعات هر درس تسلط دارید؛ اما در آزمون‌های جامع، به دلیل ترکیب شدن مباحث گوناگون و فشرده بودن سؤال‌ها، نمره و نتیجه‌ای که به دست می‌آورید، با نمره‌ای که در منزل به خود می‌دادید بسیار تفاوت دارد. در دوره‌ی جمع‌بندی باید به جای نگاه موضوعی به درس و تست‌ها، نگاهی کلی و ترکیبی به آن‌ها داشته باشید.

4- قبل از دوره‌ی جمع‌بندی، تکالیف هر درس به شما می‌گفت چه اندازه وقت و زمان به آن اختصاص دهید؛ اما در دوره‌ی جمع‌بندی، به دلیل محدودیت وقت، این بار وقت و زمان می‌گوید که تکالیف را چگونه انجام دهید.

به دلایل بالا، در دوره‌ی جمع‌بندی باید روش و منابع مطالعاتی و شیوه‌های مرور و برنامه‌ریزی، نسبت به دوره‌های قبل تغییر کند.

جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار را در دوران جمع‌بندی جدی بگیرید. آزمون‌های جامع باقی‌مانده اهمیت زیادی دارند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب