ضرورت و لزوم جمع‌بندی

جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار را در دوران جمع‌بندی جدی بگیرید. آزمون‌های جامع باقی‌مانده اهمیت زیادی دارند.

ضرورت و لزوم جمع‌بندی

1- قبل از دوره‌ی جمع‌بندی، این گونه بود که یک مطلب را می‌خواندید، تمرین و تست آن را انجام می‌دادید، بعد به سراغ مطلب بعدی می‌رفتید و همین طور تا آخر یا درس ادبیات و عربی را درس به درس دنبال می‌کردید؛ ولی اگر قرار باشد به همین روش در یکی دو ماه باقی‌مانده عمل کنید، بین مطالعه‌ی درس‌های اول و آخر فاصله‌ی زیادی ایجاد می‌شود و ممکن است دوباره مباحث اول را فراموش کنید. با این روش، مطالعه‌ی متمرکز نخواهید داشت. در دوره‌ی جمع‌بندی، مطالعه‌ی شما باید متمرکز باشد و درس‌ها را در فاصله‌ی زمانی کوتاهی مطالعه کنید. برخی درس‌ها مانند ادبیات و عربی را باید به شیوه‌ی موضوعی جمع‌بندی کنید نه به شیوه‌ی درس به درس.

2- تا به حال سعی می‌کردید هر درسی را که نخوانده‌اید یا بلد نیستید، بخوانید و دوباره مطالعه کنید؛ اما در مواقعی که کارهای انجام‌نشده‌ی زیادی را باید در فرصت کم باقی‌مانده انجام دهید، این شیوه شما را با کمبود وقت جدی روبه‌رو می‌کند و شیرازه‌ی کارتان را از هم می‌پاشد. در دوره‌ی جمع‌بندی مطالعه‌ی شما انتخابی خواهد بود و مباحثی را که در بودجه‌بندی سؤال‌های کنکور ارزش کم‌تری دارند یا مباحث دشوار را که تسلط بر آن‌ها وقت‌گیر است، از برنامه‌ی مطالعاتی خود خارج خواهید کرد و بدین ترتیب زمان بیش‌تری را ذخیره می‌کنید.

3- در گذشته تست‌های یک درس را به صورت موضوعی و تفکیک‌شده پاسخ می‌دادید؛ ازاین‌رو به نظر می‌رسید که به موضوعات هر درس تسلط دارید؛ اما در آزمون‌های جامع، به دلیل ترکیب شدن مباحث گوناگون و فشرده بودن سؤال‌ها، نمره و نتیجه‌ای که به دست می‌آورید، با نمره‌ای که در منزل به خود می‌دادید بسیار تفاوت دارد. در دوره‌ی جمع‌بندی باید به جای نگاه موضوعی به درس و تست‌ها، نگاهی کلی و ترکیبی به آن‌ها داشته باشید.

4- قبل از دوره‌ی جمع‌بندی، تکالیف هر درس به شما می‌گفت چه اندازه وقت و زمان به آن اختصاص دهید؛ اما در دوره‌ی جمع‌بندی، به دلیل محدودیت وقت، این بار وقت و زمان می‌گوید که تکالیف را چگونه انجام دهید.

به دلایل بالا، در دوره‌ی جمع‌بندی باید روش و منابع مطالعاتی و شیوه‌های مرور و برنامه‌ریزی، نسبت به دوره‌های قبل تغییر کند.

جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار را در دوران جمع‌بندی جدی بگیرید. آزمون‌های جامع باقی‌مانده اهمیت زیادی دارند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب