رضایت سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان از عملکرد بازیکنانش

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان بعد از پیروزی برابر اوکراین در مرحله گروهی جام ملت‌های اروپا - یورو 2016 - از عملکرد «باستین شواین اشتایگر» و دیگر بازیکنان تیمش ابراز رضایت کرد.

رضایت سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان از عملکرد بازیکنانش

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی «ساکرنت»، «یوآخیم لو» سرمربی تیم ملی آلمان از «شواین اشتایگر» که دو دقیقه بعد از حضورش در دقیقه 92 گل دوم آلمان را به ثمر رساند، تقدیر کرد. 

آلمان در گروه سه با اوکراین، لهستان و ایرلند شمالی همگروه است. 

دو تیم آلمان و اوکراین در نخستین دیدار خود در رقابت های جام ملت های اروپا برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری دو بر صفر آلمان به پایان رسید.

یوآخیم لو بعد از مسابقه ضمن ابراز خرسندی از مهاجم بایرن مونیخ که بیشتر سال 2016 را با آسیب دیدگی زانو سپری کرد، گفت: من از اشتایگر به خاطر عملکردش در ماه های اخیر خیلی راضی هستم. او گل مهمی به ثمر رساند و به تیم کمک زیادی کرد. 

وی افزود: در نیمه نخست خیلی دویدیم و در خط حمله مشکل داشتیم، توپ های زیادی را از دست دادیم و همین باعث شد آنها روی ضد حمله به موقعیت برسند. 

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان ادامه داد:‌ در نیمه دوم عملکردمان بهتر شد و سریع توپ را به گردش درآوردیم و بازی را در دست داشتیم. بازی در برابر دفاع قوی و ضد حملات خطرناک آنها آسان نبود. ولی ما در نیمه دوم راه حل آن را پیدا کردیم و به همین علت کاملا از نتیجه بازی راضی هستم.

لو افزود: از عملکرد اوکراین تعجب نمی کنم. چون بازی این تیم را در دو سال گذشته دیده ام. اوکراین نسبت به سال 2012 تیم بهتری شده است. آنها از لحاظ بدنی خیلی قوی هستند و سریع می دوند و می توانند برای هر حریفی خطرناک باشند. 

ژروم بواتنگ مدافع آلمان در دقیقه 36، کار تیمی زیبای اوکراینی ها که در آستانه گلزنی قرار داشت از روی خط دروازه بیرون کشید.

یوآخیم لو در این باره گفت: چقدر خوب بود که بواتنگ را در خط دفاع داشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال اوکراین نیز پس از شکست در دیدار برابر آلمان در جام ملت های اروپا - یورو 2016- گفت:‌ آلمان مانند ماشین توقف ناپذیر است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرگزاری فرانسه، «میخایلو فومنکو» گفت:‌ آلمان بازیکنان بزرگی دارد. از عملکرد این تیم تعجب نمی کنم. 

«مانوئل نویر» در دقیقه 26 با واکنش استثتایی خود ضربه سر «یون کاچریدی» را مهار کرد تا دروازه آلمان ها بسته باقی بماند و در دقیقه 36، کار تیمی زیبای اوکراینی ها، این تیم را در آستانه گلزنی قرار داد که «ژروم بواتنگ» مدافع آلمان توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. 

سرمربی تیم ملی فوتبال اوکراین گفت: می دانستیم‌ بازی کردن در برابر تیم بزرگی مانند آلمان خیلی سخت است. ولی اکنون باید همه چیز را فراموش کنیم و به دیدار بعدی فکر کنیم. 

وی گفت: معتقدم همه چیز از لحاظ بدنی و روحی برای دیدار بعدی آماده خواهد بود. مهم ترین نکته مسابقه بعدی، فرصت ما برای پیروزی است.

فومنکو افزود: به اعتماد به نفس بازیکنانم در دیدار سه شنبه آینده برابر ایرلند شمالی ایمان دارم. 

منبع :