گوشی-مچ‌بند هوشمند لنوو را ببینید

شرکت چینی لنوو اخیرا از یک تلفن همراه خم شدنی رونمایی کرده که می‌توان آن را روی مچ دست پوشید.

گوشی-مچ‌بند هوشمند لنوو را ببینید

 این شرکت در نمایشگاه فناوری دنیای لنوو در سان‌فرانسیسکو به نمایش طرحهای مفهومی CPlus و Folio پرداخت که دستگاههای دوکاره قابل استفاده به عنوان تلفن همراه هوشمند و همچنین فناوری پوشیدنی هستند.

لنوو بطور چشمگیری در دو دهه اخیر پیشرفت کرده است. تلفن‌های هوشمند نه تنها برای تماس گرفتن و ارسال پیامک، بلکه برای اهداف سرگرمی-اطلاعاتی (infotainment)  و همچنین تحلیل و نظارت بر جنبه‌های خاص سلامت کاربران نیز استفاده می‌شوند.

بسیاری از سازندگان نیز فناوری‌های پوشیدنی را برای ارتقای تجربه کاربری طراحی کرده‌اند که با گوشی هوشمند سازگار می‌شوند. اما به نظر می‌رسد که کاربران دیگر نیازی به دو دستگاه نداشته باشند، زیرا دستگاه مفهومی CPlus لنوو شامل تلفن هوشمندی است که دور مچ دست می‌پیچد.

این فناوری از یک نمایشگر منعطف 4.26 اینچی برخوردار است و انتظار می‌رود در زمان ورود به بازار، در 12 رنگ مختلف ارائه شود. البته این محصول اکنون در مرحله تولید نبوده و مشخص نیست چه زمانی نسخه تجاری آن به بازار عرضه خواهد شد.

مفهوم نمایشگرهای خم‌شو لنوو در تلفن‌های همراه چیز جدیدی در صنعت گوشی هوشمند به شمار نمی‌رود. در ژانویه 2013 شرکت سامسونگ نمایشگرهای اُ ال‌ ای‌ دی YOUM را معرفی کرد که نه تنها خم‌شو، بلکه تاشوهم هستند. گفته می‌شود شرکت‌های دیگر مانند نوکیا و ال‌جی نیز در حال کار بر روی گوشی‌های خم‌شونده هستند.

منبع :