کشف یک کهکشان کوتوله انفرادی مرموز

تلسکوپ فضایی هابل ناسا موفق به کشف یک کهکشان کوتوله انفرادی مرموز شده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا، این کهکشان کوتوله که UGC 4879  نام دارد،از عموزاده کیهانی خود کوچکتر بوده و فاقد چرخشهای مارپیچ است.

آژانس فضایی اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود 2.3 میلیون سال نوری بین UGC 4879 و نزدیک ترین همسایه خود، لئو  Aفاصله وجود دارد که این میزان در حدود فاصله بین کهکشان آندرومدا و کهکشان راه شیری است.

تلسکوپ فضایی هابل (HST) یک پروژه بین‌المللی از همکاری میان ناسا و آژانس فضایی اروپا  است که در سال 1990 راه اندازی شده است.

انزوای این کهکشان بدان معنی است که با هیچ کدام از کهکشانهای اطراف در تعامل نیست و همین امر آن را به آزمایشگاهی ایده آل برای مطالعه شکل گیری ستاره هایی که بدون  تعامل با دیگر کهکشان‌ها شکل می‌گیرند، تبدیل کرده است.

به گفته محققان این پژوهش، مطالعه  UGC 4879 به کسب مقدار قابل توجهی از داده‌های مرتبط با شکل گیری ستاره‌ها در چهار میلیارد سال نخست پس از انفجار بزرگ منجر شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب