عوارض کشیدن دندان‌های شیری کودکان

یک جراح و دندانپزشک گفت: مراقبت از دندان‌های شیری کودکان اهمیت بالایی دارد و والدین باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

عوارض کشیدن دندان‌های شیری کودکان

یک جراح و دندانپزشک گفت: مراقبت از دندان‌های شیری کودکان اهمیت بالایی دارد و والدین باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دکتر ملیحه قربانی افزود: در سنین کودکی با رویش دندان‌های شیری، فرم دندان‌ها صورت می‌گیرد و به همین دلیل مراقبت صحیح از این دندان‌ها بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: دندان‌های شیری الگویی برای رویش دندان‌های زیری هستند و مسیر رویش دندان‌های زیری را تعیین می‌کنند و در صورت کشیدن آنها، دندان‌های اصلی راه خود را برای رویش گم می‌کنند.

قربانی بیان کرد: متاسفانه بعضی از والدین برای کشیدن دندان‌های شیری کودکان‌شان به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و این در حالی است که می‌توان ۹۹ درصد دندان‌های شیری کودکان را حفظ کرد.

این دندانپزشک در ادامه گفت: کشیدن دندان‌های شیری علاوه بر موارد ذکر شده، بر جویدن کودک هنگام خوردن و حتی تکلم کودک نیز تاثیر بسیاری می‌گذارد که این امر بعضا تا سال‌ها باعث رنج کودک می‌شود.

وی اظهار داشت: در صورت کشیدن دندان‌های شیری کودکان، دندان‌های اطراف آن، خود را به سمت جای خالی کج می‌کنند که این امر باعث بر هم خوردن فرم دندان‌های کودک شده و علاوه بر آن با کشیدن این دندان‌ها، فرم استخوانی فک کودک نیز ناقص می‌شود.

ملیحه قربانی در پایان افزود: والدین می‌توانند با مراجعه به دندانپزشک و مشورت، بهترین تصمیم را در خصوص دندان‌های کودکان‌شان بگیرند و حتی با مشورت پزشک می‌توانند از دندان‌های شیری کودکان‌شان مراقبت و آنها را حفظ کنند و در صورت کشیدن آنها نیز با استفاده از روکش و فضانگهدار می‌توان از عواقب آن جلوگیری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب