آیا پوره سیب زمینی چاق کننده است؟

پوره سیب زمینی یکی از منابع غذایی سرشار از نشاسته است که به جای یک وعده غذایی می‌توان از آن بهره برد.

آیا پوره سیب زمینی چاق کننده است؟دکتر محمد حسین عزیزی متخصص علوم تغذیه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی از منابع نشاسته‌ای سرشار از کالری سیب زمینی است. 

عزیزی با بیان اینکه این ماده غذایی می‌تواند یک وعده غذایی کامل باشد، گفت: 100 گرم پوره سیب زمینی می تواند جایگزین 100 گرم برنج یا نان باشد. 

وی اظهار داشت: سیب زمینی آب پز یا کبابی زود هضم بوده اما اگر به صورت سرخ کرده مصرف شود هضم آن از 2 ساعت تا دو روز طول می‌کشد.

عزیزی ابراز کرد: زیاده روی در خوردن این ماده غذایی ترشی معده را به دنبال دارد اما اگر این ماده را به اندازه مصرف کنید هم به هضم آن و هم به معده‌تان کمک کرده‌اید. 

وی در ادامه افزود: افزودنی‌هایی مانند کره یا روغن که برخی افراد به پوره سیب زمینی اضافه می کنند می‌تواند چاق کننده و مضر برای بدن باشد.

وی اظهار داشت: زیاده روی در خوردن هر یک مواد غذایی برای بدن افراد مضر بوده و موجب چاقی می‌شود اما پوره سیب زمینی به تنهایی چاق کننده نیست. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب