آزادی، افزایش خلاقیت و استقلال را درپی دارد

آزادی کودک در حد متعارف باعث افزایش خلاقیت و استقلال در او می‌شود.

آزادی، افزایش خلاقیت و استقلال را درپی داردفرید توکلیان روان شناس و مشاور کودک در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: آزادی دادن به کودک در حد متعارف باعث ایجاد روحیه استقلال طلبانه، کنجکاوی و در نتیجه تلاش و کوشش در تسلط بر محیط و افزایش اعتماد به نفس در او می شود. 

وی در ادامه افزود: داشتن استقلال کودک موجب می شود تا در برخورد با موقعیت های جدید، آمادگی استفاده از شیوه های مناسب برای انجام عکس العمل متناسب در وجودش افزایش یابد که البته تشویق والدین در این امر نیز بسیار مهم است. 

توکلیان تصریح کرد: قاطعیت والدین در برخورد با آزادی های فرزند مهم است چرا که به منزله یک پیام برای درک چیزهای قابل پذیرش و نادرست به کودک است. 

این روان شناس در پایان گفت: اگر والدین در برخورد با آزادی های کودک خود تردید نشان دهند بطوری که یک بار رفتاری را بپذیرند و بار دیگر آن را رد کنند، در این صورت او در موقعیت سرگردانی قرار می گیرد و در نتیجه رفتار مشخصی به عنوان عمل پسندیده و ناپسند نخواهد داشت و دچار اضطراب می شود. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب