ابراز محبت به کودک را یاد بگیریم

والدین تصور می‌کنند با تأمین نیازهای اساسی و اولیه کودک به فرزندشان ابراز محبت می‌کنند.

ابراز محبت به کودک را یاد بگیریمحمید رضا رحمانی روان شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  جوان، در خصوص چگونگی ابراز محبت والدین به کودک گفت: ابراز محبت والدین به کودک صرفا به تأمین نیازهای اولیه، تغذیه و پوشاک کودک معطوف نمی شود. در زندگی ماشینی امروز والدین زمان کوتاهی را با فرزندشان می گذرانند و این مسئله سبب می شود کودک توسط والدین دیده نشود.

وی با تأکید بر اینکه کودک نیازمند دیده شدن از سمت پدر و مادر است، تصریح کرد: والدین پس از دیدن فرزند باید به او توجه کنند. رفتار، پوشش، تفریح و دوستان فرزندشان را مورد توجه و بررسی قرار دهند و کودک خود را در مهمانی های خانوادگی حضور دهند.

رحمانی در ادامه بیان کرد: توجه باید با دید مثبت همراه باشد اما متأسفانه برخی والدین با دید منفی صرفاً بی دلیل در پی ایراد گرفتن از فرزند هستند و این  موضوع کاملاً اشتباه است.

این روان شناس گفت: والدین در ابراز محبت به کودک باید توجه مثبت غیر مشروط داشته باشند و از شرط گذاشتن برای فرزندشان خودداری کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب