تصور برتری بر دیگران تفکر پرخاشگران است

یکی از عوامل ایجاد رفتارهای خشونت آمیز در کودکان تصور این است که همیشه باید برتر از دیگران باشد.مجتبی کاشانی روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بروز خشم در افراد یکی از عوامل ایجاد شکست در زندگی و همچنین زمینه بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه و گاهی ارتکاب جرایم است. 

وی ادامه داد: یکی از تفکرات منفی که باعث ایجاد خشم در افراد می شود این است که شخص اعتقاد دارد که در هر کاری باید برنده و نفر اول باشد و هیچکس نباید مانع از رسیدن او به اهدافش شود. 

کاشانی گفت: از دیگر تصورات این افراد، این است که با زور گویی و حرف شنوی اطرافیان می توان به خواسته های خود دست یافت و جهان پر از دشمنانی است که مانع رسیدن وی به اهدافش هستند و برای گرفتن حقش باید پرخاشگری کند. 

وی افزود: افراد پرخاشگر تصور می کنند که سازش کردن با دیگران برابر با باخت است و با رفتار های خشونت آمیز می توان بر اطرافیان اثر گذاشت و با آن ها ارتباط برقرار کرد. 

این روان شناس در پایان تصریح کرد: اثبات حق به جانب بودن شخص و همچنین عدم تحمل رفتارهای دیگران هر چند عادلانه باشد از دیگر ویژگی های افراد پرخاشگر است. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب