دوران جمع‌بندی و نگاهی جامع به آن

دوران جمع‌بندی جزء مهم‌ترین دوران کنکوری‌هاست که از سه بخش دوره‌ی انتقالی، آزمون‌های سه روز یک‌بار و تورق سریع تشکیل می‌شود.

دوران جمع‌بندی و نگاهی جامع به آن

دوران جمع‌بندی جزء مهم‌ترین دوران کنکوری‌هاست که از سه بخش دوره‌ی انتقالی، آزمون‌های سه روز یک‌بار و تورق سریع تشکیل می‌شود.

دانش‌‌آموزان قبل از دوران جمع‌بندی باید چند کار ویژه و مهم را انجام دهند:

  • شناسایی مباحث هر درس (مثلاً مباحث درس زیست را شناسایی کنند.)

  • شناسایی جایگاه علمی خود در هر درس و مشخص کردن آن با رنگ‌های کانونی (که برای این دو کار می‌توانند از یک منبع کامل به نام کارنامه‌ی بازیابی که در صفحه‌ی شخصی خود دارند استفاده کنند.)

از الان تا زمان کنکور را به سه بازه‌ی زمانی و سه کار ویژه تقسیم‌بندی کنید:

1- دوره‌ی انتقالی:

- برای فارغ‌التحصیل‌ها از 1 خرداد شروع می‌شود.

- برای دانش‌آموزان بعد از امتحانات مدرسه شروع می‌شود.

در دوره‌ی انتقالی دانش‌آموزان، آن مباحثی را که در طول سال مطالعه‌ی ناقص داشته‌اند یا احیاناً مشکل دارند و رنگ آموزشی آن‌ها زرد و قرمز است (البته به شرط این‌که بدانند اگر برای آن‌ مباحث وقت بگذارند نتیجه می‌گیرند) را در لیست مطالعاتی خود قرار دهند (البته با مشورت پشتیبان).

2- دوره‌ی آزمون‌های سه روز یک‌بار

در این دوران دانش‌آموزان طبق برنامه‌‌ی جمع‌بندی کانون هر سه روز یک‌بار آزمون می‌دهند و شرایط کنکور را برای خود شبیه‌سازی می‌کنند. روش کار به این صورت است که دانش‌آموزان ابتدا از کتاب زرد اختصاصی در شرایط کاملاً مشابه کنکور آزمون می‌دهند و در دو روز و نیم باقی‌مانده بر اساس کارنامه و وضعیت پاسخ‌گویی چند مبحث از درس‌های اختصاصی و عمومی خود را انتخاب کرده و تا آزمون بعدی مطالعه می‌کنند (منطق انتخاب مباحث به این صورت است که باید مبحثی را انتخاب کنید که اگر واقعاً 3 روز دیگر کنکور داشتید از آن نتیجه بگیرید).

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب