در دوران جمع‌بندی همگی دانشمند می‌شویم اگر...

همگی باور داریم کانون آزمایش و خطا نمی‌کند بلکه با اطمینان، بهترین مسیر را ارائه می‌دهد. پس ایمان داشته باشیم که رعایت این نکات منجر به حرکت به سوی دانشمند شدن ما می‌شود.

در دوران جمع‌بندی همگی دانشمند می‌شویم اگر...

سال‌هاست که با ابداع آقای قلم‌چی، جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار انجام می‌شود. همانگونه که از پویایی مدیریت آموزشی کانون انتظار می‌رود، هر سال ابزارها و راهکارهای هدفمند و بسیار مفید به این روش افزوده شده و امروز با بهره‌گیری از ابزارهایی همچون کارنامه‌ی بازیابی، جدول جمع‌بندی هدف‌گذاری، کتاب خودآموزی آنلاین، کارنامه‌ی مبحثی و... تبدیل به روشی بی‌نقص برای جمع‌بندی و تثبیت مطالب خوانده‌شده در طول سنوات مختلف برای کنکور شده است که با اجرای درست آن هر کس در حد خودش دانشمند می‌شود اگر:

1- در این دوران کار عجیب و غریب نکنیم.

2- آزمایش و خطا نکنیم.

3- به سراغ نخوانده‌ها نرویم. بقچه‌ای نخوانیم و از منابع مناسب دوران جمع‌بندی (هفت‌کنکور، فلش‌کارت، دی‌وی‌دی جمع‌بندی، کتاب زرد اختصاصی و شبیه‌ساز و...) استفاده کنیم.

4- قطبی‌ نشده و از برنامه جدا نشویم.

5- به بازیابی و تأثیر شگرف آن ایمان داشته باشیم و با تست‌های مهندسی‌شده و آزمون‌های برنامه‌ریزی‌شده و مکرر نسبت به شناخت نقاط قوت و ضعف و به ترتیب تثبیت و رفع آن‌ها اقدام کنیم. سعی نکنیم همه‌ی کتاب‌ها و جزوات را از اول تا آخر بخوانیم.

6- از همه لحاظ شبیه‌سازی کنیم، چه از لحاظ زمان شروع و پایان، چه پوشش و زمان‌بندی و... .

7- خودنگاری را تمرین کنیم و برای دریافت تأثیرات مثبت آن، شب قبل از هر آزمون ابتدا خودنگاری آغازین و پایانی دفعه‌ی قبل را با هم مقایسه کنیم.

8- در هر لحظه از آزمون‌ها با جدیت و تمرکز تکنیک‌های ضربدر و منها، زمان‌های نقصانی و بازیابی (طبقه‌بندی «م، ش، ن، ف، س») را اجرا کنیم.

9- مدیریت اراده و آزمون دادن را تمرین کنیم. در اردوهای جمع‌بندی و آزمون‌های شبیه‌سازی بلافاصله پس از امتحان از هم‌سطح‌های خود راجع به درجه‌ی سختی سؤالات و تعداد سؤالی که پاسخ نداده‌اند بپرسیم.

10- از مطالب بسیار مفید و هدفمند سایت کانون در دوران جمع‌بندی از جمله خلاصه‌ی نکات، همایش‌ها و مقالات مشاوره‌ای غافل نشویم.

با رعایت این نکات، بعد از حدود 6 دوره آزمون سه روز یک‌بار، اگر بلندپروازی نکرده و نهایت تلاش خود را برای ساعت مطالعه‌ی مطلوب و رعایت تعادل انجام داده باشیم، به اوج آمادگی خود خواهیم رسید. به نقطه‌ای که آرزو می‌کنیم «ای کاش کنکور زودتر فرا برسد، من در اوج امادگی خود هستم.»

همگی باور داریم کانون آزمایش و خطا نمی‌کند بلکه با اطمینان، بهترین مسیر را ارائه می‌دهد. پس ایمان داشته باشیم که رعایت این نکات منجر به حرکت به سوی دانشمند شدن ما می‌شود.