فکر معقول بفرما گل بی‌خار کجاست

آزمون به مثابه‌ی یادگیری فرایند‌محور است و نتیجه‌گرا نیست. فرایندمحور یعنی اصل را بر اجرا می‌گذارد و نفس حضور و کیفیت حضور در جلسه‌ی آزمون، هدف اصلی است.

آزمون به مثابه‌ی یادگیری فرایند‌محور است و نتیجه‌گرا نیست. فرایندمحور یعنی اصل را بر اجرا می‌گذارد و نفس حضور و کیفیت حضور در جلسه‌ی آزمون، هدف اصلی است. نتیجه- اعم از نمره، رتبه و تراز- به امری ثانوی تبدیل می‌شود؛ به همین دلیل برخلاف امتحان، در آزمون‌های برنامه‌ای دغدغه‌ی رد شدن یا قبولی مطرح نیست. زمان در آزمون‌های برنامه‌ای «دایره‌ای» است؛ یعنی هیچ آزمونی، آزمون اول یا آخر نیست و هر دانش‌آموزی که با این نگاه در آزمون‌ها شرکت می‌کند همیشه آرامش خاطر دارد؛ چون می‌داند چه می‌خواهد؛ ازاین‌رو حتی در مواجهه با نقاط ضعف خود ناامید یا سرخورده نمی‌شود، بلکه آن را در حد یک کشف می‌نگرد که برایش لذت و هیجان به بار می‌آورد. به جای توقف در ایستگاه نتیجه، به تفکر و تحلیل می‌پردازد و نیروی منطق و عقلانیت را برمی‌انگیزد و هم‌صدا با حافظ به خودش تذکر می‌دهد که: «فکر معقول بفرما گل بی‌خار کجاست؟» در «آزمون به مثابه‌ی یادگیری» توقف وجود ندارد. فقط حرکت و بازحرکت وجود دارد.

فکر معقول، خیز دوباره‌ای است که برمی‌داری.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب