طعم خوب با هم بودن معجزه می‌کند

کتاب خواندن همراه با پدر، مادر، خواهر یا برادر بزرگ‌تر، انگیزه‌ی بیش‌تر خواندن را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود هر دو نفر از همراهی و با هم بودن لذت ببرند.

طعم خوب با هم بودن معجزه می‌کند

کتاب خواندن همراه با پدر، مادر، خواهر یا برادر بزرگ‌تر، انگیزه‌ی بیش‌تر خواندن را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود هر دو نفر از همراهی‌ و با هم بودن لذت ببرند.

با فرزند خود در مکانی که آن را بیش‌تر دوست دارد، قرار بگذارید و درس یا داستانی را که دوست دارد با صدای بلند برایش بخوانید. چه بهتر که درس خواندن را به یک بازی هیجان‌انگیز تبدیل کنید. در این صورت فرزند شما لذت با هم بودن را بیش‌تر احساس می‌کند و از درس خواندن لذت می‌برد. باور کنید طعم خوب با هم بودن در انجام هر کاری معجزه می‌کند. سعی کنید از او جلو نزنید و با هم حرکت کنید و هماهنگ باشید. البته می‌توانید یکدیگر را به چالش بکشید و بحث کنید. فقط کافی است جدی باشید. فراموش نکنید که او بچه نیست، بلکه بسیار باهوش است و فرق شوخی و جدی را خیلی زود تشخیص می‌دهد. مثلاً اگر نیاز به استراحت دارید، آن را واضح و شفاف با او در میان بگذارید. او را به صرف چای یا نوشیدنی خنک دعوت کنید. با این کار اعتمادش را به خودتان بیش‌تر خواهید کرد.