سالِ خوبِ کنکور

سال خوبی بود. چرخه‌ی طولانی آماده شدن برای کنکور سال خوبی را برای همه‌ی ما ساخته بود.

سالِ خوبِ کنکور

سال خوبی بود. چرخه‌ی طولانی آماده شدن برای کنکور سال خوبی را برای همه‌ی ما ساخته بود. به خستگی‌های مسیر فکر نکن. به این فکر کن که امسال بیش‌تر از همیشه «خودت» بودی. به این فکر کن که بیش‌تر از همیشه خودت را شناختی که در طول پروژه‌های طولانی کار‌های دشوار چه‌‌قدر بااستعداد هستی.

روزهای پرتلاشی را که گذشت مرور کن؛ از تعیین سطح تابستان، نیم‌سال اول و جمع‌بندی‌هایش تا نیم‌سال دوم و نوروز و جمع‌بندی‌های آن تا همین روزهای پرتب و تاب دوران جمع‌بندی. سخت یا آسان، مطلوب یا نامطلوب، پرانرژی یا در حال استراحت، در تمام طول داستان فقط یک عنصر ثابت وجود داشت که در حال شکل دادن به رؤیایی هیجان‌انگیز بود: تو؛ خودِ سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیرِ تو.

و حالا از همیشه به انتها نزدیک‌تریم. حالا وقت آن است که از آن همه فکر و ایده‌هایی که برای پایان داستان داشتیم، بهترین را انتخاب کنیم و سکانسِ پایانی جذابی خلق کنیم. این روزها گاهی چشم‌هایت را ببند و فقط به تلاش‌هایت فکر کن. به انرژی مثبتی که از خانواده و از شوقِ  هدف‌های بزرگت گرفتی. به این فکر کن که قطعه‌های پازل موفقیتت را به بهترین شکل ممکن کنار هم قرار داده‌ای و نتیجه چیزی جز موفقیت نمی‌تواند باشد. به این‌که حالا وقت قرار دادن قطعه‌ی آخر است.

مطالعه و برنامه و آزمون، همگی ابزار و راهکار بودند برای ترسیم بهتر طرحی از هدف‌های بزرگ تو تا درنهایت به شادی قهرمان اصلی داستان برسیم و ایستاده، شکوه لحظه‌ی پایانی را تشویق کنیم. تو تلاشت را کرده‌ای دوست من. از حالا به بعد باید کمی بیش‌تر اعتماد کنی. به تلاش پایان‌ناپذیرت و به زیباییِ خواست خدا که چیزی جز موفقیت تو را نمی‌خواهد. برای پایان داستان، آرامش را انتخاب کن؛ آرامش زیبایِ برآمده از اعتماد به تلاش و سخت‌کوشی؛ آرامش فکر کردن به هدف.

آینده در دستان خداست؛ اما او خواست که امسال آستین همت را بالا بزنی و خودت در ساختن آن شریک شوی و تو این کار را کردی. این روزها کمی بیش‌تر به او اعتماد کن.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب