معرفی لوح ضمیمه کتاب فارسی ششم دبستان

کتاب‌های مربوط به فارسی ششم کانون فرهنگی آموزش دارای لوح ضمیمه می‌باشند. بخش‌های موجود در این لوح‌ها (آزمون، فیلم، خلاصه درس و ...) می‌تواند به شما دانش آموزان در یادگیری مطالب کتاب کمک به سزایی کند.

معرفی لوح ضمیمه کتاب فارسی ششم دبستان

معرفی لوح ضمیمه ‏ی کتاب فارسی ششم دبستان:

کتاب های مربوط به فارسی ششم کانون فرهنگی آموزش دارای لوح ضمیمه می باشند. بخش های مختلف موجود در این لوح ها می تواند به شما دانش آموزان در یادگیری مطالب کتاب کمک به سزایی کند. با استفاده از آزمون، فیلم، خلاصه درس، انیمیشن و ... موجود در لوح ها می توانید میزان تسلط خود را در این درس افزایش دهید. در ادامه بخش های قرار داده شده در لوح ضمیمه کتاب فارسی ششم به طور کامل توضیح داده شده است.

کتاب های فارسی ششم دارای لوح ضمیمه: کتاب کار بخوانیم و بنویسیم ششم دبستان - سوال های پرتکرار فارسی ششم دبستان

منوی اصلی لوح ضمیمه کتاب

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب فارسی ششم دبستان

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

80

1275

آزمون‎های 10 سؤالی

50

480


تعداد

فیلم‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

55

خلاصه درس

65

انیمیشن

85

برگه امتحانی

40

مشاوره

105


1- آزمون‏ های کانون

یکی از راه‏ های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست‏ زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب فارسی ششم دبستان آزمون‎های 3 سال اخیر کانون فرهنگی آموزش قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون ‏های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست ‏ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ ‏های خود را تحلیل کنید. آزمون ها شامل آزمون های عادی و تیزهوشان می باشند که سوالات آن به صورت مجزا در لوح قرار داده شده است.

لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می ‏توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

آزمون های کانون


2- آزمون‎های 10سؤالی

آزمون‎های 10سؤالی این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا بتوانید به‌صورت مبحثی آزمون ‏ها را برگزار کنید. در این روش سؤالات براساس درخت دانش و مطابق با فهرست کتاب دسته‎بندی شده‎اند. در این صورت شما می‎توانید آزمون مباحثی از کتاب که برایتان سخت‏ تر است و مشکل بیش‏تری در حل مسائل آن دارید را انتخاب و مطالب را مرور کنید.

3- فیلم‎های آموزشی سه دقیقه‎ای

مطالعه‏ ی عمیق و مفهومی درس فارسی و تسلط بر محتوای کتاب برای آمادگی در امتحانات و آزمون ها با تماشای فیلم‏ های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم های 3 دقیقه ای به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح مجموعه‎ا‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.

فیلم های آموزشی


4- خلاصه درس

یکی از راه های تاثیرگذار در مطالعه درس فارسی یادداشت برداری از نکات مهم کتاب است. داشتن یادداشت از خلاصه‌ی درس ‏ها می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه‏ ی کتاب با جمع ‏آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته شده است. شما می ‏توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید.قابل ذکر است که پرینت از فایل‏ های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.

خلاصه درس ها


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد آزمون 10 سؤالی

تعداد سؤالات آزمون

معرفت آفریدگار

4

4

11

110

پنجره های شناخت

2

4

7

70

داستان من و شما

2

4

5

45

هفت خان رستم

3

1

7

65

زنگ انشا

4

2

4

35

اخلاق پسندیده

4

4

4

40

دوستی

2

2

2

20

درس آزاد

2

0

0

0

راز زندگی

4

3

1

10

رنج هایی کشیده ام که مپرس

5

2

2

20

عطار و مولانا جلال الدین محمد

6

6

1

10

ای وطن

3

6

2

15

درس آزاد

1

0

0

0

دریا قلی

3

6

2

20

میوه ی هنر

1

4

1

10

کتاب خوانی

2

3

0

0

ستاره روشن

2

2

1

10


مزایای استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری‏ ها در لوح ضمیمه کتاب فارسی ششم دبستان چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته‏ های علمی
* آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب ‏های درسی
* ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش ‏آموز
* كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

5- انیمیشن

فناوری انیمیشن به دلیل ایجاد جذابیت در آموزش و تحریک بینایی دانش‏ آموز از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است. در این شیوه بسیاری از پدیده ‏ها و نکات آموزشی را می‎توان در قالبی جذاب بیان نمود. در لوح ضمیمه‎ی کتاب فارسی ششم تعداد 85 انیمیشن در موضوعات مختلف برای استفاده ‏ی دانش‏ آموز قرار داده شده است. استفاده از انیمیشن‏ های موجود در لوح کمک خوبی به یادگیری و درک بهتر مطالب به شما دانش‎آموزان می‏ کند.

انیمیشن ها


6- برگه‎های امتحانی

برگه‏ های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏ توانید با مطالعه‏ ی برگه‎های امتحانی سوال‎های مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوال‎های برگه ‏های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.

تعداد 40 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع‏ آوری شده است.

برگه های امتحانی


7- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش‏ آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک ‏های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب که شامل 105 ویدیو و مطالب مشاوره ای می باشد امکان‎پذیر است.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

علاوه بر این مطالب مفیدی هم برای والدین قرار داده شده است تا بتوانند به پیشرفت تحصیلی فرزند خود کمک کنند.

مشاوره


سحر نیک پی