پیروزی فرانسه در آغاز یورو 2016

تیم ملی فوتبال فرانسه در دیدار افتتاحیه یورو 2016 با گل تماشایی «دیمتری پایت» که در دقیقه 88 با شوتی مهار نشدنی به دست آمد، مقابل رومانی به برتری 2 بر یک دست یافت.

پیروزی فرانسه در آغاز یورو 2016به گزارش ایرنا، دیدار افتتاحیه پانزدهمین دوره فوتبال جام ملت های اروپا بین تیم های فرانسه میزبان و رومانی در حضور بیش از 75 هزار تماشاگر در ورزشگاه استادوفرانس شهر پاریس برگزار شد و در نهایت میزبان با وجود اینکه نمایش چندان مطلوبی نداشت به برتری 2 بر یک رسید.قضاوت این دیدار را «ویکتور کاسای» از مجارستان برعهده داشت.

این دیدار از گروه نخست یورو 2016 برگزار شد.آلبانی و سوئیس دیگر تیم های حاضر در این گروه هستند که عصر شنبه به مصاف هم خواهند رفت.

برخلاف انتظار این تیم رومانی بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه سوم بخت طلایی را برای گلزنی به دست آورد که ضربه «بوگدان استانکو» در آستانه ورود به دروازه فرانسه با واکنش عالی «هوگو لوریس» مواجه شد تا تبدیل به گل نشود.

از دقیقه دهم، تیم فرانسه با عملکرد خوب «پل پوگبا» و «دیمیتری پایت» در میانه میدان برای دقایقی بر روند بازی تسلط بیشتری پیدا کرد.

در دقیقه سیزدهم، ارسال زیبای «باکاری سانیا» به «آنتون گریژمان» مهاجم نامدار فرانسه رسید که ضربه سر این بازیکن به دیرک دروازه رومانی برخورد کرد.

در ادامه نیمه نخست، دو تیم بازی درگیرانه ای را در دستور کار داشتند و هافبک های تکنیکی فرانسه اسیر دوندگی بالای بازیکنان رومانی شده بودند.

با این حال در دقیقه 35، دیمتری پایت با حرکت تماشایی خود در محوطه جریمه توپ را به گریژمان رساند که ضربه این مهاجم با بدشانسی از کنار دروازه رومانی به بیرون رفت.

در نهایت نیمه نخست این دیدار که انتظارهای علاقه مندان به فوتبال را برآورده نکرد با تساوی صفر بر صفر به اتمام رسید تا دو تیم توان خود را به نیمه دوم معطوف کنند.

در نیمه دوم نیز تیم رومانی آغاز بهتری داشت و پاس بلند «نیکولا استانسیو» در محوطه جریمه فرانسه به «بوگدان استانکو» رسید که ضربه این مهاجم با بدشانسی محض از کنار دروازه فرانسه به بیرون رفت.

در دقیقه 56، شوت سرکش «پل پوگبا» با واکنش دروازه بان رومانی مواجه شد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه 58 بالاخره قفل این دیدار باز شد و توپ ارسالی فرانسوی ها با اشتباه دروازه بان رومانی و ضربه سر «الیویه جیرود» همراه شد و گل نخست این دیدار برای میزبان به دست آمد.

در دقیقه 65، «پاتریس اورا» مدافع باتجربه فرانسه با بی احتیاطی مهاجم رومانی را متوقف کرد تا داور این دیدار نقطه پنالتی را به سود رومانی نشان دهد. بوگدان استانکو پشت ضربه پنالتی ایستاد و به راحتی گل تساوی را برای رومانی به ثمر رساند.

در ادامه نیمه دوم، بازیکنان رومانی به روش تدافعی برای حفظ یک امتیاز ارزشمند این دیدار روی آوردند.

در دقیقه 88 درحالیکه هواداران فرانسه ناامید شده بودند، دیمتری پایت هافبک خلاق فرانسه با شوتی غیرقابل مهار از پشت محوطه جریمه توپ را به تور دروازه رومانی دوخت و گل برتری میزبان را به ثمر رساند.

در نهایت دیدار افتتاحیه یورو 2016 با برتری 2 بر یک فرانسه به اتمام رسید تا شاگردان «دیدیه دشان» فشار ناشی از دیدار نخست را به اتمام رسانده و با روحیه بالا به ادامه مسابقات فکر کنند.

**ترکیب تیم ملی فرانسه:

هوگو لوریس، پاتریس اورا، عادل رامی، انگولو کانته، آنتون گریژمان(کینگسلی کومان)، دیمتری پایت(دیمتری پایت)، اولیویه جیرود، بلیس ماتوئیدی، پل پوگبا(آنتونی مارسیال)، باکاری سانیا و لورنت کاشیلنی.

سرمربی: دیدیه دشان

**ترکیب تیم ملی رومانی:

تاتاروسانو، رضوان رات، اودیو هوبان، ولاد چریچس، میهای پینتلی، نیکولا استانسیو(آلکساندر چیپ چیو)، فلورین آندونه(دنیس علی بیک)، بوگدان استانکو، آدریان پوپا(گابریل تورخه)، دراگوس گریگوره و کریستین ساپانارو.

سرمربی: آنخل یوردانسکو

یورو 2016 با حضور 24 تیم در 6 گروه برگزار خواهد شد و 16 تیم جواز حضور در مرحله حذفی را پیدا می کنند تا در نهایت قهرمان این دوره از مسابقات مشخص شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب