نرم افزار رابط بیمار-پزشک برای کمک به مبتلایان به سرطان ریه

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد یک اپلیکیشن جدید تلفن همراه می‌تواند به پزشکان در ارائه مراقبت‌های بهتر به بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ریه کمک کند و حتی طول عمر آنها را افزایش دهد.به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، این اپلیکیشن که Moovcare نام دارد، ارتباط بیمار با پزشک را حتی از راه دور میسر می سازد و با نظارت از راه دور، برگشت بیماری و یا عوارض را به سرعت تشخیص می دهد.

دکتر فابریس دنیس محقق سرطان در فرانسه می گوید، این رویکرد عصر جدیدی را در زمینه پیگیری بیماری باز می کند و بیماران در فاصله میان مراجعات به پزشک، می توانند بازخورد مداوم ارائه و دریافت کنند.

محققان در این مطالعه متوجه شدند، بیمارانی که از این اپلیکیشن استفاده کرده بودند، کیفیت زندگی بهتری پیدا کردند و به طور متوسط 19 ماه زنده ماندند که این میزان هفت ماه طولانی تر از طول عمر گروه کنترل بود که مراقبت های استاندارد پزشکی دریافت کرده بودند.

گرگوری مسترز کارشناس سرطان ریه که در این مطالعه مشارکت نداشت، گفت: با فناوری های جدید شبیه این اپلیکیشن، می توانیم ارتباطات را حتی ساده تر کنیم که کار بزرگی برای پزشکان می باشد و حتی برای بیماران نیز بهتر است.

با این حال این اپلیکیشن که نتایج مطالعه روی ان در کنفرانس سالانه انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا ارائه شد، هنوز در مرحله نمونه اولیه قرار دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب