پیشگیری ازابتلا به گردن متنی با عینک هوشمند

محققان ازعینک هوشمند و اپلیکیشنی رونمایی کرده اند که وضعیت نشستن کودکان را هنگام کار و بازی با تبلت و تلفن‌های هوشمند کنترل کرده و به آنها هشدار می‌دهد که صاف بنشینند.

پیشگیری ازابتلا به گردن متنی با عینک هوشمندبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، گردن متنی 'تکست نک' و گیم بوی ازجمله بیماری های شایع نسل گجت زده است که ناشی از ساعت ها پایین انداختن سر و نگاه کردن به صفحه نمایش تلفن همراه و تبلت بروز می کند.

در این عینک ها حسگرهایی تعبیه شده است که وضعیت سر کاربر را کنترل می کند و اگر سر آنها بسیار پایین خم شود ، هشدار می دهد. درصورتی که کاربر 5 هشدار دریافت کند، اپلیکیشنی که کاربر از آن استفاده می کند خاموش می شود و بازی آنها را قطع می کند.

به گفته محققان سازنده این عینک ها، نتیجه آزمایش نمونه اولیه این عینک ها که EyeForcer نامیده می شوند، نشان داد که کودکان به تذکرات این عینک ها بسیار سریع واکنش می دهند.

این در حالی است که کودکان معمولا به تذکرات والدین خود برای صاف نشستن گوش نمی دهند، اما این عینک ها به کودکان استقلال می دهد تا وضعیت نشستن خود را تصحیح کنند؛ چرا که به آنها وقت بیشتری برای بازی کردن می کند.

حتی اگر کودکان این عینک ها را از چشم خود بردارند، آنها بازهم هشدارهای در زمینه وضعیت بد نشستن خود دریافت می کنند و اپلیکیشنی که از آن استفاده می کنند خاموش خواهد شد.EyeForcer شبیه عینک بدون لنز است و در رنگ های مختلفی موجود است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب