۱۲ نکته برای استفاده بهتر از آیفون SE

شرکت «اپل» در ماه مارس 2016 دستگاه تلفن جدید خود با نام «آیفون SE» را به جهان معرفی کردشرکت «اپل» در ماه مارس 2016 دستگاه تلفن جدید خود با نام «آیفون SE» را به جهان معرفی کرد. با وجود اینکه آیفون 6 و آیفون 6 Plus - به همراه آیفون 6S و آیفون 6S Plus- حکایت از آن داشت که اپل سرانجام به تلفن‎های هوشمند بزرگ‌تر روی خوش نشان داده است، اما این دستگاه‎ها با سلیقه برخی از کاربران هماهنگ نبود. عرضه آیفون SE به این معنا است که کاربران در صورتی که به دستگاهی با صفحه نمایش کوچک‎تر نیاز داشته باشند، می‎توانند علاوه بر خریداری دستگاه مدنظر خود، قابلیت‎های موجود در جدیدترین آیفون‎ها را نیز داخل قاب کوچک‎تری در اختیار داشته باشند. پیش‌سفارش آیفون SE از 24 مارس آغاز و عرضه آن از 31 مارس شروع شد.

1-  دستیار شخصی خود را همیشه همراه داشته باشید

۱۲ نکته برای استفاده بهتر از آیفون SE

صرف‌نظر از شباهت ظاهری با آیفون 5S، آیفون SE از پردازنده به‎روزرسانی شده A9 اپل و پردازنده گرافیکی M9 استفاده می‎کند؛ به این معنا که علاوه بر امکانات دیگر، Siri نیز همیشه می‎تواند در پس‌زمینه در حال اجرا و گوش به فرمان شما باشد.یکی دیگر از مزایای آن، این است که چون نیازی به باز کردن قفل آیفون خود ندارید، می‎توانید به‌راحتی از هندزفری آیفون SE استفاده کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، گفتن عبارت «Hey Sir» و بعد اعلام کاری است که آیفون SE باید انجام دهد. این قابلیت به طور پیش‌فرض خاموش است، برای روشن کردن آن باید به بخش Settings > General > Siri بروید و روی دکمه دوجهته Allow 'Hey Siri' ضربه بزنید. همچنین باید با طی کردن دستورالعمل ظاهرشده در صفحه نمایش و تکرار عبارت Hey Siri ، برای سه‌مرتبه  Hey Siri را پیکربندی کنید.

2. به شیوه Live Photos عکاسی کنید 

۱۲ نکته برای استفاده بهتر از آیفون SE

آیفون SE از دوربین 12 مگاپیکسلی «iSight» برخوردار است که می‎تواند عکس‎های خیره‌کننده‎ای بگیرد. ضمن اینکه می‎توانید از قابلیت «Live Photos» نیز که در آیفون 6S معرفی شد، برای عکاسی استفاده کنید. Live Photos عکاسی را به همان شیوه عکس‎های معمولی انجام می‎دهد، اما این دوربین چند ثانیه از حرکت را درست قبل و بعد از فشردن دکمه گرفتن عکس نیز ضبط می‎کند. این فیلم‎های کوتاه برای شکار لحظه‎ها بسیار عالی هستند. این قابلیت در حالت پیش‌فرض فعال است. برای مشاهده Live Photo در آیفون SE، انگشت خود را روی بخشی از عکسی که تازه گرفته‎اید بگذارید و نگه دارید. اگر مایل نیستید آیفون SE عکس‎برداری را به روش Live Photos انجام دهد، می‎توانید با ضربه زدن روی آیکون Live Photos در اپلیکیشن دوربین، این قابلیت را غیرفعال کنید. در مواردی که از نسخه 16 گیگابایتی دستگاه استفاده می‎کنید، صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

3. برای گرفتن سلفی‎های بهتر از فلش رتینا استفاده کنید 

۱۲ نکته برای استفاده بهتر از آیفون SE

اگر شما هم از علاقه‌مندان گرفتن سلفی هستید، احتمالاً از قابلیت «Retina Flash» در آیفون SE خرسند خواهید شد. این برنامه به بهتر شدن کیفیت عکس‎هایی که شما با دوربین جلوی دستگاه می‎گیرید، کمک می‎کند و در محیط‎های کم‌نور بیشتر نمایان است. به لطف تراشه نمایشگر گنجانده‌شده در آیفون SE ،ا Retina Flash  با روشن کردن سه‌برابری نور صفحه نمایش آیفون SE، محیط سلفی را روشن‎تر می‎کند. قابلیت True Tone شدت نور محیط پیرامون را بررسی کرده و برای به دست آوردن رنگ‎های طبیعی‎تر، میزان نوررسانی توسط Retina Flash را تنظیم می‎کند.

4. به صورت 4K و اسلوموشن فیلم‎برداری کنید

۱۲ نکته برای استفاده بهتر از آیفون SE

با استفاده از دوربین iSight می‌توانید ویدیوهایی باکیفیت 4K با آیفون SE تهیه کنید. با این کار مشکل کسانی که با کمبود محتوا برای تلویزیون 4K خود مواجه هستند نیز برطرف خواهد شد. تجهیزات قدرتمند