معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضیات رشته ریاضی

ما در لوح ریاضیات رشته ریاضی برای دانش اموزان کنکوری سه درس اصلی ریاضی 2، حسابان و حساب دیفرانسیل را قرار داده ایم که از دروس مهم و تخصصی کنکوری دانش آموزان رشته ریاضی می‌باشند.

معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضیات رشته ریاضی

"مطلب مشاوره ‎ای لوح ضمیمه ‏ی ریاضیات رشته ریاضی"

اهمیت دروس ریاضی در کنکور سراسری:

ما در لوح ریاضیات رشته ریاضی برای دانش اموزان کنکوری سه درس اصلی ریاضی 2، حسابان و حساب دیفرانسیل را قرار داده ایم که از دروس مهم و تخصصی کنکوری دانش آموزان رشته ریاضی می باشند.

دانش آموزان رشته ریاضی می دانند که این دروس در کنکور ضریب بالایی را به خود اختصاص دادهاست. بنابراین یکی از موثرترین و اصلی ترین دروس برای کسب رتبه در کنکور ریاضی محسوب می شود.

این دروس باضریب 4 یکی از دروس اختصاصی دانش آموزان رشته ریاضی است. بنابراین دانش آموزان زمان مطالعه بیشتری را به آن اختصاص می دهند و برای قبولی در رشته ‌های مهندسی در دانشگاه ‌های دولتی باید این دروس را با درصد بالا بزنند.

بودجه بندی دروس ریاضی در کنکور:

تست های درس ریاضی 2 در کنکور سراسری به تعداد 8 سؤال و حسابان و دیفرانسیل به تعداد 16 و مدت پاسخگویی به آنها 37 دقیقه می باشد.

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه ریاضیات رشته ریاضی

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

264

3704

آزمون‎های 10 سؤالی

232

2298


ریاضی 2

حسابان

حساب دیفرانسیل

فیلم‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

179

404

287

خلاصه درس

368

403

218

مشاوره

مشترک 88

«موفقیت در امتحانات و کنکور»

متن کتاب درسی مهمترین منبع برای مطالعه است. دانش آموزان همچنین می توانند در کنار کتاب درسی از ابزارهای یادگیری دیگری نظیر دی وی دی ضمیمه کتاب ریاضیات رشته ریاضی که شامل بخش های زیر می باشد نیز استفاده کنند:

1- آزمون ‏های کانون و آزمون ‌های 10 سؤالی

این بخش یکی از مهمترین و پرکاربردترین قسمت لوح ضمیمه ریاضیات رشته ریاضی است که شامل دروس ریاضی 2، حسابان و حساب دیفرانسیل می باشد.

از ویژگی های مهم آزمون ‌های کانون، برنامه ‌ای بودن آن می باشد، ویژگی برنامه ‌ای ناشی از 2 هفته ‌ای بودن و هماهنگ بودن با برنامه مدرسه است. این بخش از لوح ضمیمه کتاب شامل آزمون های سال های قبل کانون و آزمون های ده سوالی تستی می باشد که شما می ‌توانید پس از مطالعه ‌ی هر فصل و مبحث کتاب و تماشای فیلم ها و خواندن خلاصه درس‌های موجود در لوح ضمیمه و قبل از شرکت در آزمون، آزمون های مشابه سال‌ های قبل کانون را از خودتان امتحان بگیرید و در همان لحظه کارنامه و تراز کشوریتان را مشاهده کنید و پاسخ تشریحی و تحلیل سوال های ساده، دشوار و دام دار را مطالعه و مشاهده کنید. همچنین اگر در مبحثی ضعف دارید حل آزمون‌ های سال قبل که در این مبحث طرح شده بودند می ‌تواند به شما کمک کند. در این لوح تعداد بیش از 500 آزمون که شامل 6000 سوال بین سال های تحصیلی 91 تا 94 می باشد که یک منبع مهم و غنی از سوالات آزمون های سال های گذشته کانون می باشد.

2- فیلم ‎های آموزشی سه دقیقه ‎ای

فیلم های آموزشی موجود در دی وی دی ریاضیات رشته ریاضی توسط اساتید مجرب کانون فرهنگی آموزش قلم چی تدریس شده است. این فیلم ها یکی از ابزارهای فوق العاده تأثیرگذار در دی وی دی کتاب است که به دانش آموزان در یادگیری و مطالعه عمیق این درس و درک درست از مسائل آن کمک فراوانی می کند.

با توجه به ویدیوها و اسلایدهای موجود در لوح ضمیمه‌ ی کتاب شما می‌ توانید به طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید به طوری‌که یک مجموعه‌ ی کامل از فیلم ‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست از درخت دانش، فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم ‌های آن را ببینید.

3- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه ‌ی دروس می ‌تواند در دوران کنکور ابزار بسیار مناسبی برای جمع بندی آنچه که خوانده ‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس با جمع آوری جزوه‌ های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، شما می توانید در لوح ضمیمه کتاب با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در فهم و جمع بندی مطالب درسی نزدیک ‌تر ‌شوید.

* قابل ذکر است که پرینت از فایل درون لوح به راحتی امکان پذیر است.

مزایای استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری‏ ها در لوح ریاضیات رشته ریاضی چیست؟!

* عمق بخشیدن به دانسته ‏های علمی

* آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب‏ های درسی

* ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش ‏آموز

* كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)

* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

4- مشاوره

یکی دیگر از بخش های مهم که به دانش آموزان در پیشرفت درسی کمک می کند بخش مشاوره ای دی وی دی ضمیمه کتاب می باشد.

در این قسمت فایل های تصویری مشاوران برتر کانون فرهنگی آموزش وجود دارد که  به بررسی چگونگی مطالعه درس ریاضی، نحوه برنامه ریزی، اهمیت مطالعه در تابستان،  دوران طلایی نوروز، و بررسی اهمیت امتحان نهایی، روش سه روز یک بار و ... می پردازند. شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب و در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره ‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کرده و از مقالات و فیلم ‌های مشاوره ‌ای آن به فراخور نیاز مشاوره ایتان استفاده کنید.

ساناز آهاری