کربکندی: بازی با قرقیزستان محک خوبی برای بازیکنان تیم ملی بود

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید بازی با قرقیرستان فرصت خوبی بود تا کی‌روش همه بازیکنان تیم ملی را محک بزند.

کربکندی: بازی با قرقیزستان محک خوبی برای بازیکنان تیم ملی بود


رسول کربکندی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و قرقیزستان و پیروزی پرگل شاگردان کی‌روش، اظهار کرد: به هر حال مناسب می‌دانم چرا که تمرین کردن مداوم موجب خستگی و کم‌انگیزگی بازیکنان می‌شود. بازی با قرقیزستان باعث شد ملی‌پوشان برنامه‌های تاکتیکی خود را در یک بازی رسمی اجرا کنند. کی‌روش توانست از همه بازیکنان خود استفاده کند و آنها را برای حضور در بازی‌های جدی‌تر محک بزند.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: با این بازی کی‌روش جایگاه بازیکنان را شناخت و مساله مهم برای تیم ما این است که باید با برگزاری بازی‌های دوستانه تجربه بازیکنان را بیشتر کنیم. مهم‌ترین دغدغه کی‌روش در ترکیب فعلی تیم ملی جوانی بازیکنان است و اگر بتوانند تجربه خود را بالا ببرند تقریبا ما ۲۳ بازیکن آماده خواهیم داشت.

او گفت: ما در نیمکت هم جایگزین‌های بسیار خوبی داریم و همه بازیکنان دعوت شده به تیم ملی شایستگی بالایی دارند. کی‌روش نشان داده که همه بازیکنان خوب لیگ برتر را محک می‌زند و تقریبا هیچ بازیکن خوبی از حضور در تیم ملی جا نمانده است.

کربکندی درباره فاصله نزدیک دروازه‌‌بان‌های تیم ملی نیز، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دروازه‌بان‌های ما فاصله نزدیکی با یکدیگر دارند علیرضا حقیقی با توجه به حضور در یک جام جهانی و جام ملت‌ها باتجربه‌تر است و میدان‌های بزرگی را تجربه کرده است. چند سالی بود که دروازه‌بان‌های دوم و سوم خوبی نداشتیم اما الان سه چهار دروازه‌بان نزدیک به هم داریم. همه آنها می‌توانند باز هم پیشرفت کنند با این حال علیرضا حقیقی با توجه به تجربیات بین‌المللی‌اش آماده‌تر از سایرین است.

دروازه‌بان سابق تیم ملی گفت: هر کدام از دروازه‌بان‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند فکر می‌کنم جسارت بیرانوند بیشتر از سایرین است و با اعتماد به نفس بازی می‌کند اما به طور کلی هر سه دروازه‌بان فاصله نزدیکی با هم دارند.

او درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه سپاهان برای قبول سمت ریاست سازمان فوتبال باشگاه با او رایزنی کرده، گفت: هیچگونه مسئولیتی از طرف باشگاه به من پیشنهاد نشده و فقط عبدالله ویسی از من خواست که به او کمک کنم که آن هم قبول مسئولیت کمیته فنی بود اما من به دنبال سمت نیستم و هر کمکی از دستم برآید برای ویسی که شاگرد من بوده انجام می‌دهم.

کربکندی درباره عملکرد سپاهان در فصل نقل و انتقالات نیز گفت: ویسی ثابت کرده که با بازیکنان جوان و گمنام کارایی بیشتری دارد و این روند را هم در سپاهان در پیش گرفته است. سپاهان نسل باتجربه خود را از دست داده و این بازیکنان جوان باید جای خالی بازیکنان گذشته را پر کنند به همین دلیل کار سختی خواهند داشت. باید خیلی زود سطح خود را بالا ببرند.

سرمربی سابق ذوب‌آهن درباره وضعیت این باشگاه و اینکه به نظر می‌رسد شاهد تغییرات زیادی در ذوب‌آهن خواهیم بود، تاکید کرد: ذوب‌آهن تیم‌تر از سپاهان است و معمولا تغییرات کمی دارد. الان هم قرارداد یکی دو بازیکن به پایان رسیده و می‌توانند از این باشگاه بروند. مساله بودجه که مربوط به مدیریت باشگاه است هم حل می‌شود و ذوب‌آهن دوباره انسجام خود را به دست می‌آورد البته مشکلات اقتصادی وجود دارد و نمی‌توان مانند گذشته هزینه‌های زیادی را انجام داد.

او درباره اینکه گفته می‌شود حدادی‌فر از چند تیم مختلف از جمله استقلال پیشنهاد دارد، گفت: اینکه عادت حدادی‌فر است که این پیشنهادها را مطرح می‌کند تا خواسته‌های خود را در ذوب‌آهن پیش ببرد.

منبع :