رده بندی تیم‌های اروپایی در آستانه یورو 2016

به دنبال برگزاری دیدارهای دوستانه دو هفته اخیر در آستانه مسابقات یورو 2016 در فرانسه، تارنمای خبری یورواسپورت به رده بندی تیم‌های فوتبال یورو 2016 پرداخته است.

رده بندی تیم‌های اروپایی در آستانه یورو 2016به گزارش ایرنا از تارنمای خبری یورواسپورت، با وجود شکست 3 بر یک آلمان برابر اسلووکی، این تیم در صدر رده بندی جدول قرار دارد.

***آلمان

آلمان اخیرا در یک بازی دوستانه با نتیجه 3 بر یک از اسلووکی شکست خورد. تنها گل آلمان را در این دیدار ماریو گومز به ثمر رساند. آلمان در یک بازی دوستانه دیگر در روز 15 خرداد با نتیجه 2 بر صفر مقابل مجارستان به برتری رسید. باستین شواین اشتایگر کاپیتان تیم آلمان برای اولین بار بعد از دو ماه مصدومیت به میادین فوتبال بازگشت. آلمان با وجود در اختیار نداشتن مارکو رئوس، یک تیم مدعی محسوب می شود.

***اسپانیا

شاگردان ویسنته دل بوسکه با نتیجه 6 بر یک برابر کره جنوبی و 3 بر یک برابر بوسنی هرزگوین به برتری رسیدند. دل بوسکه که به دنبال تکرار قهرمانی یورو 2012 است، بازیکنان زیادی برای انتخاب کردن در اختیار دارد.

*** فرانسه

پیروزی 3 بر صفر فرانسه برابر اسکاتلند وهمچنین برد 3 بر دو برابر کامرون مشکلات عمیق تر را در قلب تیم فرانسه پنهان می کند. دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه، به علت خط زدن کریم بنزما با اتهاماتی روبرو شده است. این در حالی است که الیویه ژیرو گزینه جایگزینی بنزما که دو گل در دیدار برابر اسکاتلند به ثمر رساند، از طرف هواداران هو شد.

فرانسه بازیکنان مصدومی همچون رافائل واران، جرمی متیو و لاسانا دیارا دارد و مشخص است که اوضاع در تیم فرانسه خوب نیست.

*** بلژیک

بلژیک طی دو هفته گذشته سه دیدار دوستانه برگزار کرده است. این تیم در دیدار برابر سوئیس و نروژ به برتری رسید و با فنلاند مساوی کرد. هر دو برد فرانسه با یک گل بدست آمد و در هر دو بازی هم روملو لوکاکو گلزنی کرد. ارزش داشتن یک مهاجم آماده در این رقابتها را نباید دستکم گرفت.

*** انگلیس

شاگردان روی هاجسون در دیدارهای دوستانه دو هفته گذشته به رکورد پیروزی 100 درصد دست یافتند. انگلیس برابر ترکیه و استرالیا با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید و یک بر صفر پرتغال را شکست داد. آنها در مقدماتی هم رکورد 100 درصدی داشتند. اما موضوع وین رونی کاپیتان تیم و کسب نتیجه ضعیف یک بر صفر مقابل تیم 10نفره پرتغال، نگرانی هایی را برای هاجسون به وجود آورده است. انگلیس هنوز عملکرد قانع کننده ای نداشته است.

*** ایتالیا

ایتالیا دوشنبه شب برابر فنلاند با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید. دیگر دیدار دوستانه اخیر آنها مقابل اسکاتلند در روز 9 خرداد انجام شد که با نتیجه یک بر صفر به سود ایتالیا به پایان رسید. گرازیانو پله تک گل این دیدار را به ثمر رساند.

ایتالیا دفاع فوق العاده ای دارد، اما کیفیت تیم در بخش هجومی پایین است.

*** کرواسی

سن مارینو قویترین حریف برای یک بازی تدارکاتی یورو 2016 محسوب نمی شود و دستاورد کرواسی از شکست سنگین 10 بر صفر در روز 15 خرداد روشن نیست. پیروزی یک بر صفر کرواسی در روز 7 خرداد برابر مولداوی، بدون حضور لوکا مودریچ چندان قانع کننده نیست. ستاره رئال مادرید که به علت حضور در لیگ قهرمانان اروپا از همراهی کرواسی بازماند، می تواند الهام بخش تیم ملی کشورش در یورو 2016 باشد.

*** لهستان

دیدار دوستانه لهستان برابر لیتوانی در روز شنبه برنده ای نداشت. لهستان روز 12 خرداد در دیدار برابر هلند با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. تیم هلند با آنکه به یورو 2016 راه نیافته است، ولی بازیکنان توانمندی در اختیار دارد. نتیجه دیدار این تیم مقابل لیتوانی شناخت خوبی از سطح بازی آنها فراهم می کند.

** اتریش

اتریش در دیدار 15 خرداد با نتیجه 2 بر صفر برابر هلند شکست خورد. این تیم 11 خرداد با نتیجه 2 بر یک برابر مالت به برتری رسید. اتریش به جز داوید آلبا، بازیکنی در سطح جهانی ندارد.

*** پرتغال

پرتغال روز 9 خرداد با نتیجه 3 بر صفر برابر نروژ پیروز شد. عملکرد پرتغال هنوز در سطح قانع کننده ای نیست، اما کریستیانو رونالدو در فینال لیگ قهرمانان اروپا نشان داد که حتی وقتی بد بازی کند، می تواند در کانون توجه قرار گیرد. بنابراین پرتغال باید در معادلات یورو 2016 به حساب آید.

براساس این رده بندی، تیم های سوئد، روسیه، ترکیه، ولز، سوئیس، رومانی، اسلووکی، جمهوری ایرلند، جمهوری چک، اوکراین، آلبانی، ایرلندشمالی، ایسلند و مجارستان نیز به ترتیب در رده های بعدی قرار می گیرند.

رقابتهای قهرمانی فوتبال اروپا (یورو 2016) روز 21 خرداد ماه در فرانسه آغاز می شود.

منبع :