ارسال تصویر خیره کننده از ابرهای شب تاب

فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) تصویر نادری از ابرهای شب تاب را ارائه کرده اند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا،فضانوردان از زمان حضور در ایستگاه فضایی بین المللی،تصاویر زیبایی را از غروب و طلوع، شهرهای مختلف، کوه‌ها و دریاها، و شفق فوق العاده رنگارنگ به زمین ارسال کردند.

 

تیم پیک مهندس پرواز Expedition 47   از آژانس فضایی اروپا یک تصویر را از ابرهای شب تاب ارائه کرده که به ما کمک خواهد کرد تا زمین را از یک چشم انداز جدید مشاهده کنیم.

 

ابرهای شبتاب یا درخشان در شب، ابرهای نادری هستند که در ارتفاع بالا بین 76 تا 85 کیلومتری (47 تا 53 مایل) از سطح زمین و در نزدیکی مرز مزوسفر و ترموسفر - یک منطقه به نام  مزوپوز - تشکیل می‌شوند.  

 

در این ارتفاع بخار آب به ابرهایی با بلورهای یخی تبدیل شده  و زمانیکه خورشید در زیر افق و زمین در تاریکی است، این ابرهای مرتفع  هنوز هم روشن می‌مانند.
 

در اواخر بهار و تابستان، ابرهای غیر معمول در بالای جو مناطق قطبی جهان تشکیل می‌شوند. با گرم شدن اتمسفر پایین تر، قسمت بالایی اتمسفر سردتر شده و بلورهای یخ در گرد و غبار شهاب سنگ و ذرات دیگر در آسمان تشکیل می‌شوند که نتیجه آن ایجاد ابرهای شب تاب یا "شب درخشان" است.

 

ابرهای موجود در مزوسفر قطبی، هم از سطح زمین و هم در مدار توسط فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی قابل مشاهده هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب