کارنامه بازیابی، بمب موفقیت

بسیاری از دانش‌آموزان با وجود این‌که کارنامه‌ی عملکرد آزمون خود را در همان روز دریافت می‌کنند و توسط پشتیبان خود مورد مشاوره قرار می‌گیرند اما یک نکته‌ی ظریف در برخی موارد به چشم می‌خورد.

کارنامه بازیابی، بمب موفقیت

بسیاری از دانش‌آموزان با وجود این‌که کارنامه‌ی عملکرد آزمون خود را در همان روز دریافت می‌کنند و توسط پشتیبان خود مورد مشاوره قرار می‌گیرند اما یک نکته‌ی ظریف در برخی موارد به چشم می‌خورد.

بعضی دانش‌آموزان گاهی اوقات با دیدن وضعیت نامطلوب درصد یک درس امید خود را از دست می‌دهند در صورتی که اگر به جزئیات مباحث درس مورد نظر وارد شویم مشاهده می‌شود دانش‌آموز نه‌تنها در آن درس ضعیف نیست بلکه برخی از مباحث دیگر آن درس نقاط قوت اوست و درست همین موقع است که کارنامه‌ی بازیابی به عنوان بمب موفقیت برای تک تک دانش‌آموزان وارد عمل می‌شود.

در این نوع کارنامه با سؤال‌هایی که دانش‌آموزان در طول سال در آزمون با آن‌ها روبه‌رو شده مواجه می‌شویم. نقطه‌ای که جلب توجه می‌کند این‌جاست که هر درس به صورت مبحثی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سؤالاتی که درست جواب داده شده‌اند به رنگ سبز، سؤالاتی که حل آن‌ها به 100 درصد نرسیده یا به هر دلیل به جواب درست نرسیده‌اید به رنگ قرمز و سؤالاتی که جواب نداده‌اید به رنگ سفید دیده می‌شود.

در یک برنامه‌ی موفق قبل از شروع درس خواندن دانش‌آموزان عمدتاً تلاش می‌کنند که محیط و ذهن خود را برای درس خواندن آماده کنند. بعد از حل این مسئله این مورد پیش می‌آید که درس مورد نظر را از کجا شروع کنند و به کدام موضوعات اهمیت بیش‌تری دهند. در این بین کارنامه‌ی بازیابی با بیان وضعیت دانش‌آموز و مشخص کردن نقاط قوت و ضعف و با در اختیار گذاشتن اطلاعات دقیق از وضعیت دانش‌آموز در درس مورد نظر باعث می‌شود که با نقاط ضعف خود هدفمند روبه‌رو شده و به بهترین نحو به نقاط قوت خود تبدیل کند و درنهایت موجب هدفمند درس خواندن و بالا رفتن بازده مطالعه‌ی دانش‌آموز خواهد شد.

بی‌تردید کارنامه‌ی بازیابی مهم‌ترین منبع برای بهبود کیفیت مطالعه است و نقش بسزایی در رسیدن به موفقیت خواهد داشت.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب