ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است

رییس پارک علم و فناوری لرستان گفت: نباید انتظار داشته باشیم پارک لرستان در مدت زمان کوتاهی که از عمرش می‌گذرد، معجزه کند.

ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است

دکتر محمود رضا شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: جریان فناوری از دانش‎آموزان و دانشجویان زبده و درس‌خوان شروع می‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که به پارک علم و فناوری مراجعه می‌کنند از دانش آموختگان دانشگاه‌های معتبر نیستند؛ اما دارای ایده هستند و برای ایده پردازی این مطرح نیست که شخص از چه دانشگاهی و با چه معدلی تحصیل‌کرده یا فارغ التحصیل شده باشد.

شاکرمی با اشاره به اینکه ایده فناورانه متفاوت از پژوهش است، تصریح کرد: ممکن است فردی پژوهشگر خوبی باشد، اما توانایی خلق ایده به خصوص ایده‌ای که خلق ثروت کند را نداشته باشد.

رییس پارک علم و فناوری لرستان در ادامه در پاسخ به این سوال که نقش پارک علم و فناوری استان در اقتصاد لرستان چقدر بوده است، اظهار کرد: نقش پارک در اقتصاد استان ناچیز است و اگر بخواهیم با عدد و رقم آن را اعلام کنیم، خیلی رقم ناچیزی خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی پنج سالی که از تاسیس پارک علم و فناوری استان می‌گذرد، پارک رشد داشته اما شتاب چشمگیری نداشته است، اضافه کرد: با توجه به نوپا بودن پارک و شرایط استان، پارک علم و فناوری لرستان شتاب خیلی خوبی نداشته است.

شاکرمی گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با گذشت 20 سال از تاسیس آن هنوز نتوانسته در کشور نقش‌آفرینی کند.

رییس پارک علم و فناوری لرستان با تاکید براینکه قبلا در کلان کشوری خیلی به بحث دانش‌بنیان توجه نمی‌شد و در چند سال اخیر نگاه به این مهم پررنگ شده است و نباید انتظار داشته باشیم پارک لرستان در مدت زمان کوتاهی که از عمرش می‌گذرد معجزه کند، خاطرنشان کرد: پارک‌های علم و فناوری در یک پروسه 10 ساله نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا خواهند کرد.

منبع :