سردار در 34 سالگی رکورد علی دایی را می‌شکند

سردار آزمون جوان با زدن سه گل به مقدونیه تعداد گل‌های ملی خود را در هفدهمین بازی به عدد14 رساند.

سردار در 34 سالگی رکورد علی دایی را می‌شکند

سردار آزمون طی دو سال موفق شده به ۱۴ گلی ملی دست پیداکند. این مهاجم جوان اگر به همین منوال روند گلزنی هایش را تداوم ببخشد حداکثر در ۳۴ سالگی رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی را می شکند.

سردار آزمون جوان با زدن سه گل به مقدونیه تعداد گل‌های ملی خود را در هفدهمین بازی به عدد14 رساند. این مهاجم جوان و آینده‌‌دار فوتبال ایران طی تنها دو سال موفق به زدن 14گل با پیراهن تیم‌ملی شده تا عملکردش در قیاس با آقای گل فوتبال جهان- علی دایی- بیشتر به چشم بیاید.

بهترین مهاجم روستوف در فصل اخیر لیگ‌برتر روسیه اولین‌بار دوشنبه پنج خردادماه سال93 برای تیم‌ملی ایران برابر مونته‌نگرو به میدان آمد و پس از آن طی دو سال و هشت روز 13بازی دیگر انجام داد تا به عملکرد جالب‌توجهش دست پیدا کند.

دایی هر سال 8.38گل زد

علی دایی آقای گل فوتبال جهان اولین‌بار در سال1372 (یک سال قبل از تولد سردار آزمون) و در دیدار تیم‌ملی ایران برابر پاکستان این شانس را پیدا کرد تا به‌جای سیدعلی افتخاری وارد زمین شد. شهریار فوتبال ایران پس از آن تا سن 37سالگی پیراهن تیم‌ملی را بر تن کرد تا طی 13سال، 109گل ملی را در کارنامه‌اش به ثبت برساند.

دایی به طور متوسط هر سال 8.38 گل به ثمر رساند که این یک رکورد جالب‌توجه در فوتبال دنیا و بازی‌های ملی به شمار می‌رود.

سردار7

در مقابل سردار آزمون جوان طی دو سال، 14گل زده یعنی به‌طور متوسط سالی هفت گل. سردار فوتبال ایران که از 19سالگی به پیراهن تیم‌ملی رسیده، اگر مثل علی دایی با انجام تمرینات مداوم و در پیش گرفتن اصول زندگی حرفه‌ای تا 37سالگی ملی‌پوش بماند، می‌تواند از نگاه آماری رکورد شهریار فوتبال ایران را بشکند.

در 34سالگی رکورد می‌زند

مهاجم جوان تیم‌ملی ایران اگر بتواند تا 37سالگی- مانند علی دایی- ملی‌پوش بماند و رکورد هفت گل ملی خود در هر سال را تکرار کند، 126گله خواهد شد و این یعنی زدن 17گل بیشتر از شهریار. جوان اول فوتبال ایران می‌تواند با ادامه روند کنونی خود در بازی‌های ملی به رکورد زدن 10گل در هر سال هم دست پیدا کند.

آزمون اگر قدر خود را بداند، می‌تواند یک علی دایی جدید در فوتبال آسیا باشد و این دور از ذهن نیست. سردار با عملکرد فعلی خود می‌تواند 12سال و نیم دیگر به رکورد 109گل علی دایی برسد و آن زمان 34ساله خواهد بود.

منبع :