تفاوت زیادی بین فوتبال آسیا و اروپاست

بازیکن میانی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در مسابقه با مقدونیه تفاوت حریفان آسیایی به ویژه عربی را با تیم‌های اروپایی متوجه شدیم.

تفاوت زیادی بین فوتبال آسیا و اروپاست

سعید عزت اللهی، بازیکن بیست ساله تیم ملی فوتبال ایران درباره دیدار برابر مقدونیه اظهار کرد: بازی خیلی خوبی بود و تفاوت این تیم های قدرتی را در مقایسه با حریفان آسیایی به ویژه تیم های عربی احساس کردیم. کار تیمی و سرعت مقدونیه خوب بود و آنها با توجه به اینکه میزبان بودند انگیزه زیادی برای کسب نتیجه داشتند.

وی افزود: مقدونیه از دقیقه یک فشار آورد و می خواست ما را پرس کند اما به خاطر آنالیز خوبی که قبل بازی انجام داده بودیم، توانستیم پرس آنها را باز کنیم. خدا را شکر مجموعه تیم ملی در بازی با مقدونیه نمایش بسیار خوبی ارائه کرد. من هم تلاش کردم آنچه سرمربی تیم ملی از من خواسته بود را انجام دهم. امیدوارم این بازی یک گام رو به جلو در پیشرفت فوتبالی ام بوده باشد.

عزت اللهی با اشاره به پیروزی مقدونیه برابر آذربایجان پنج روز قبل رویارویی با تیم ایران گفت: به اعتقاد من مقدونیه تیم بسیار خوبی بود. اینکه آنها در رده بندی فیفا کجا قرار دارند اهمیتی ندارد. چیزی که مهم است اینکه آنها تیم قدرتی و محکمی بودند. اکنون در رده بندی فیفا کلمبیا بالاتر از برزیل و اسپانیاست اما این موضوع به هیچ عنوان تضمین پیروزی کلمبیا در دیدار احتمالی برابر این دو تیم نیست. قدرت واقعی تیم ها درون زمین بازی مشخص می شود و با توجه به این واقعیت مقدونیه حریف بسیار خوب و قابل احترامی برای تیم ملی ایران بود.

او درباره بازی فیزیکی اش برابر مقدونیه هم گفت: در چنین بازیهای درگیرانه ای باید همیشه محکم بازی کرد چرا که اگر ترسو بازی کنی، احتمال مصدومیتت بیشتر می شود. در این نوع بازیها اگر محکم بازی کنی، هم مصدوم نمی شوی و هم اینکه حساب کار دست حریف می آید. 

عزت اللهی درباره اردوی مقدونیه گفت: فکر می کنم اردوی خیلی خوبی در مقدونیه داشتیم. جو بسیار خوبی مثل همیشه در اردوی تیم ملی وجود داشت و همه بازیکنان تلاش کردند با تمام وجود کار کنند. خوشبختانه همه در تیم ملی یکدل هستند و بزرگترهای تیم خیلی کمک کردند این فضا وجود داشته باشد.

تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه آماده می‌کند، پنج شنبه شب در ورزشگاه فیلیپ دوم شهر اسکوپیه پایتخت کشور مقدونیه به مصاف تیم ملی این کشور رفت و سه بر یک به پیروزی رسید. هر سه گل این دیدار را سردار آزمون در دقایق 8، 21 و 60 به ثمر رساند

منبع :