تجربه‌هایی از شرکت در آزمون‌ها

آرش فلاح تفتی یکی از دانش‌آموزان برتر پایه‌ی نهم است. او از دانش‌آموزان ممتاز در مدرسه و هم‌چنین دارنده‌ی رتبه‌ی برتر در آزمون‌های کانون در پایه‌ی نهم در نمایندگی خرم‌بید است.

تجربه‌هایی از شرکت در آزمون‌ها

آرش فلاح تفتی یکی از دانش‌آموزان برتر پایه‌ی نهم است. او از دانش‌آموزان ممتاز در مدرسه و هم‌چنین دارنده‌ی رتبه‌ی برتر در آزمون‌های کانون در پایه‌ی نهم در نمایندگی خرم‌بید است. او تا کنون در همه‌ی آزمون‌ها حضور منظم داشته و روند پیشرفت خوبی را در آزمون‌های کانون دارد و رتبه و تراز خوبی را در آزمون‌ها کسب کرده است. آرش درباره‌ی موفقیتش در درس‌ها و عوامل موفقیتش می‌گوید:

1- همیشه درس‌هایم را پیش‌خوانی می‌کنم؛ درنتیجه در کلاس درس، هنگام تدریس معلم، از آمادگی ذهنی بسیار خوبی برخوردار هستم.

2- درس هر روز را همان روز می‌خوانم. وقتی از مدرسه به خانه می‌آیم درس‌هایم را که توسط معلم‌ها تدریس شده است، مجدداً می‌خوانم و نکات مهم را یادداشت می‌کنم.

3- در درس‌های ریاضی، علوم، عربی و زبان انگلیسی، کتاب‌های کار کانون و نیز کتاب اشتباهات متداول را تهیه کرده‌ام و در تمام آزمون‌های مدرسه و کانون این کتاب‌ها را مطالعه می‌کنم. تسلط بر تمرین‌های این کتاب‌ها در واقع به من اعتمادبه‌نفس داده است و تأثیر مستقیم این کتاب‌ها را در رتبه و ترازم مشاهده می‌کنم.

4. دی‌وی‌دی‌های مفهومی ریاضی و علوم را تهیه کرده‌ام و در هر آزمون به طور کامل مشاهده می‌کنم.

5- روزهای پنج‌شنبه، یک روز قبل از آزمون، همه‌ی درس‌هایی را که در طول دو هفته مطالعه کرده‌ام مجدداً مرور می‌کنم و دفترچه‌ی آزمون غیر حضوری‌ام را بررسی می‌کنم.

6- درباره‌ی نتیجه‌ی آزمون فکر نمی‌کنم. فقط راه‌های رسیدن به حضور ایده‌آل در آزمون را بررسی می‌کنم.

7- در آزمون‌های کانون به طور مداوم و منظم حضور دارم و غیبت نمی‌کنم. چون با غیبت کردن، از صف رقابت خارج می‌شوم و نمی‌توانم جایگاهم را پیدا کنم؛ ضمن این‌که از آزمون‌های برنامه‌ای کانون، عقب می‌افتم.

8- بعد از آزمون، آن را بررسی می‌کنم. به گفته‌ی آقای قلم‌چی، بیش‌تر یادگیری در جلسه‌ی آزمون اتفاق می‌افتد. برای دست‌یابی به تمام نکات سؤالات آزمون، باید همه‌ی سؤالات را یاد بگیرم و پس از بررسی آزمون، اشتباهاتم را یاد می‌گیرم و یادداشت می‌کنم. یادداشت کردن اشتباهاتم را بسیار مفید می‌دانم؛ زیرا باعث می‌شود در امتحانات و آزمون‌های دیگر، آن‌ها را تکرار نکنم.