از درس خواندن گروهی در کانون تا قبولی در دانشگاه شریعتی

سمیرا کاری، بهاره ابراهیمی، فاطمه رنجبر و زهرا اسداللهی دوستان کانونی در رشته‌ی حسابداری از اسلامشهر بودند که به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های 12، 14، 15 و 42 کنکور سراسری سال 94 شدند .

داستان دوستان موفق هنرستانی

سمیرا کاری، بهاره ابراهیمی، فاطمه رنجبر و زهرا اسداللهی دوستان کانونی در رشته‌ی حسابداری از اسلامشهر بودند که به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های 12، 14، 15 و 42 کنکور سراسری سال 94 شدند و هم‌اکنون در دانشکده‌ی شریعتی تهران مشغول به تحصیل هستند.

این دوستان در هیچ آزمونی غیبت نداشته و به طور پیوسته از ابتدای سال تحصیلی در تمام آزمون‌ها حضور داشتند. آن‌ها در مورد تأثیر درس خواندن گروهی در کانون و یادگیری از همتایان می‌گویند:

«درس خواندن گروهی، انگیزه‌ی زیادی به ما می‌داد و حضورمان در کانون سبب می‌شد در یک مسیر درست و  جهت‌دار و با یک برنامه‌ریزی دقیق درس بخوانیم و با هم رقابت کنیم. ما در تمام جلسات 5نفره‌ای که در کانون برگزار می‌شد با هم شرکت کرده و سعی می‌کردیم هنگامی که راهکارها و شیوه‌های مطالعه در درس‌های موفق خود را بیان می‌کردیم از یکدیگر یاد بگیریم. ما در مورد هدف‌‌گذاری‌های‌مان در درس‌ها نیز با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردیم و این خیلی برای‌مان راهگشا بود. ما در کانون آموختیم که چگونه می‌توانیم از همتایان خود یاد بگیریم.»

از درس خواندن گروهی در کانون تا قبولی در دانشگاه شریعتی


تأثیرگذارترین کتاب از نظر این دوستان هنرستانی:

سمیرا کاری: کتاب‌های زرد عمومی و اختصاصی مهم‌ترین منابع من در دوران جمع‌بندی بودند و من توانستم با خواندن آن‌ها به یک جمع‌بندی خوب برسم. کتاب خودآموزی نیز در ایام جمع‌بندی همراه همیشگی من بود.

بهاره ابراهیمی: من در ایام نوروز از کتاب نوروز استفاده می‌کردم که برایم بسیار مفید بود؛ زیرا چکیده‌ای از سؤالات مهم و کلیدی را شامل می‌شد و من می‌توانم بگویم استفاده از این کتاب بود که نوروزم را طلایی کرد.

فاطمه رنجبر: کتاب قهوه‌ای فیزیک در میان سایر کتاب‌های قهوه‌ای، برایم بسیار تأثیرگذار بود و من با استفاده از نامه‌ی آموزشی این کتاب و پاسخ‌نامه‌ی تشریحی‌ای که داشت توانستم در این درس به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برسم.

زهرا اسداللهی: کتاب نهایی حسابداری در دوران امتحانات همراه من بود و من آموخته‌هایم را با حل این کتاب جمع‌بندی می‌کردم.

از درس خواندن گروهی در کانون تا قبولی در دانشگاه شریعتی