هدف از شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای چیست؟

برای این‌که بتوانید میزان آموخته‌های خود را محک بزنید، شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای یکی از عوامل تأثیرگذار در این زمینه است.

هدف از شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای چیست؟

برای این‌که بتوانید میزان آموخته‌های خود را محک بزنید، شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای یکی از عوامل تأثیرگذار در این زمینه است. در قدم اول هدفتان از شرکت در این آزمون‌ها باید پیدا کردن نقاط ضعف و نواقص علمی خودتان باشد. درواقع با هر بار گرفتن کارنامه به بررسی و تحلیل وضعیت خودتان بپردازید و در پی درصد و رتبه نباشید. روش‌های موفق خود را شناسایی کرده و سعی کنید از آن‌ها برای تقویت درس‌هایی که در آن‌ها ضعف دارید استفاده کنید. مشخص کنید که چرا و به چه علت دچار اشتباه شده‌اید و در کدام مباحث ضعف دارید. سپس برای رفع این نواقص تا دو هفته‌ی آینده اقدام کرده و برنامه‌ریزی کنید.

دفترچه‌ی سؤالات و پاسخ تشریحی هر آزمون را نزد خود نگه دارید تا هنگام مرور مجدد سؤالات به آن‌ها رجوع کنید. توجه داشته باشید که آزمون برای شما یک جلسه‌ی آموزشی محسوب می‌شود. پس با کسب درصد و تراز پایین در آزمون‌ها نباید ناراحت شوید بلکه باید تلاشتان را برای کسب یک نتیجه‌ی مطلوب دوچندان کنید تا به‌تدریج توان علمی‌تان افزایش یابد و به نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید.