موفقیت نزدیک است (2)

برای این‌که بتوانید آینده‌ی بهتری را برای خود بسازید، باید شروع کنید و هیچ‌گاه ناامید نشوید؛ حتی اگر زود به نتیجه نرسیدید، دلسرد نشوید و ایمان داشته باشید که روزی نتیجه‌ی زحمات خود را خواهید دید.

موفقیت نزدیک است (2)

موفقیت برای شما هنرستانی‌ها نزدیک‌تر از آن است که فکرش را بکنید. همیشه به دانش‌آموزانم در گروه هنرستان یادآور می‌شوم که کسب موفقیت، فقط با کمی تلاش میسر خواهد شد و شما می‌توانید یکی از افراد موفق جامعه باشید؛ زیرا این مهم، تنها به میزان تلاش شما بستگی دارد.

برای این‌که بتوانید آینده‌ی بهتری را برای خود بسازید، باید شروع کنید و هیچ‌گاه ناامید نشوید؛ حتی اگر زود به نتیجه نرسیدید، دلسرد نشوید و ایمان داشته باشید که روزی نتیجه‌ی زحمات خود را خواهید دید.

حکیم بزرگ ابوعلی سینا، کتابی را چهل بار خواند و متوجه نشد ولی دست از تلاش نکشید و با خواندن کتاب دیگری، پی به مفهوم کتاب نخست برد. بزرگ‌ترین درسی که می‌توان از او گرفت این است که هیچ‌گاه ناامید نشوید و دست از تلاش برندارید. آن‌قدر ادامه دهید و سماجت کنید تا به خواسته‌های‌تان برسید.

با توجه به این‌که یک سال زودتر وارد دانشگاه می‌شوید، نسبت به بقیه‌ی داوطلبان در رشته‌های دیگر فرصت بیش‌تری دارید تا هر چه زودتر به موفقیت‌های نسبی برسید و وارد بازار کار شوید و به کسب درآمد بپردازید؛ آن هم در حرفه و زمینه‌ای که علاقه دارید.

هرچند خیلی از شماها با توجه به استعدادتان در کارهای عملی و توانایی فنی، هم‌اکنون نیز شاغلید ولی می‌توانید جایگاه خود را از هر نظر ارتقا دهید و با توجه به تجربه‌ای که در ضمن کار به دست می‌آورید، بسیار بهتر از گذشته عمل کنید.

حال اگر هم معدل خوبی ندارید، نگران نباشید! در گروه‌های فنی افراد زیادی بوده‌اند که با معدل‌هایی نه‌چندان مناسب، به نتایج چشمگیری در کنکور رسیده‌اند. کافی است سری به نتایج سال‌های اخیر زده و معدل رتبه‌های تک‌رقمی و دورقمی کنکور را در رشته‌ی خود بررسی کنید. خواهید دید که بسیاری از رتبه‌های برتر دارای معدل‌هایی نه‌چندان بالا بودند ولی توانستند خود را به جایگاهی که لیاقتش را داشتند برسانند.

اگر تا کنون تلاش زیادی نداشته‌اید و عدم تمرین، تکرار و مطالعه‌ی کافی عامل کسب نمرات پایین و معدل نه‌چندان خوبتان بوده است، از امروز شروع کنید و با کمی صبر و حوصله، تمرین و تکرار، افزایش ساعت مطالعه و تمام کارها و روش‌هایی که باعث بهبود شرایط‌تان می‌شود، معدلتان را متحول کنید و در امتحانات مدرسه و کنکور نتایج درخشانی را کسب کنید.

وقتی وارد دانشگاه شوید، برای آن‌که بتوانید گوی سبقت را از دانشجویان دیگر بربایید نیاز به پایه‌ی قوی یا تسلط بیش‌تری بر درس‌های محاسباتی و تئوری دارید. اگر می‌خواهید به این مهم دست یابید همین امروز شروع به تمرین و تکرار بیش‌تر کنید و با تکیه بر پتانسیل خوبی که از نظر عملی دارید، ایمان داشته باشید که پیشرفت آغاز خواهد شد و شما نیز قطعاً می‌توانید یکی از صندلی‌های دانشگاه‌های خوب کشور را به خود اختصاص دهید و آینده‌ی خود را به‌آسانی با دستان خود، آن طور که می‌خواهید باشکوه و جذاب بسازید.

به امید صبح درخشان موفقیت برای تک تک شما دانش‌آموزان بااستعداد و کوشا.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب