امسال چند میلیارد گوشی در دنیا عرضه می‌شود؟ جدول عرضه تا 2020

امسال با پیش‌بینی رشد 3.1 درصدی عرضه، شاهد توزیع 1.483 میلیارد انواع گوشی در بازارهای جهانی خواهیم بود.

امسال چند میلیارد گوشی در دنیا عرضه می‌شود؟ جدول عرضه تا 2020

به گزارش خبرآنلاین، موسسه تحلیلی IDC با انتشار گزارشی نوشت در حالی سال گذشته رشد عرضه جهانی به 5.7 درصد رسید که امسال با کاهش رشد روبرو خواهیم بود و این رقم به 3.1 خواهد رسید.

بازار عرضه گوشی در دو سال قبل 10.5 درصد رشد داشت و 3 سال قبل نیز رشد 27.8 درصدی را شاهد بودیم اما امسال با رشد 3.1 درصدی شاهد عرضه 1.48 میلیارد واحد گوشی خواهیم بود. پیش بینی IDC  برای سال 2020 پنج درصد است که در آن سال شاهد عرضه 1.84 میلیارد واحد گوشی خواهیم بود.

آی دی سی در گزارش خود نوشت گوشی‌های اندرویدی به دلیل ارزان‌تر بودن، بازار را تحت تسلط خود دارد و این در حالی است که در سال 2016 عرضه آیفون 2 درصد کاهش را نشان می‌دهد. البته با برنامه جدید عرضه تجاری وسیع آیفون در بازارهای متنوع و جدید در کنار توزیع آیفون ارزان‌قیمت SE می‌تواند آمار را دوباره به سود اپل برگرداند.

آی دی سی می‌گوید کمپانی‌های بزرگ با توزیع محصولات خود در چین و هند می‌توانند به آمار مثبت خود تکیه کنند.

در بازار اندرویدی نیز رشد 83.7 درصدی را تا پایان سال شاهد هستیم که طبق پیش‌بینی این رشد در سال 2020 به 85.1 درصد می‌رسد. اما در همین مدت سهم بازار آیفون و محصولات اپل از 15.3 درصد به 14.5 درصد کاهش پیدا خواهد کرد. بازار برای محصولات ویندوزی وحشتناک‌تر است تا جایی که شاهد کاهش 61.6 درصدی عرضه جهانی گوشی‌های ویندوزی هستیم که متوسط این رقم از سال 2016 تا 2020 حدود 25.2 درصد خواهد بود و به همین خطر آی دی سی می‌گوید در سال 2020 کمتر از 4 درصد سهم بازار برای گوشی‌های ویندوزی خواهد بود.

بازارهای رشد یافته و بالغ غربی و چین از رشد فاصله می‌گیرند و رشد عرضه در آمریکا، اروپای غربی و چین به تک‌رقمی رسیده و بازار ژاپن و کانادا با 6.4 درصد و 6.9 درصد کاهش بدی را تجربه می‌کنند.

قراردادهای 2 ساله سیکل جایگزینی گوشی‌های جدید برای کاربران را دشوار ساخته است و اپراتورها برنامه‌های تجاری جدید برای جایگزینی را به اجرا گذاشته‌اند و به بازارها و مشتریان جدید فکر می‌کنند. (نظیر اپل به هند)

اما از سوی دیگر برخی بخش‌های این بازار همچنان به رشد قدرتمند خود ادامه می‌دهند مانند بازار فبلت ها (گوشی‌های بالای 5.7 اینچی) که تا سال 2020 رشد دو رقمی داشته و در سال 2020 پیش‌بینی 9.2 درصدی را تجربه خواهد کرد. به دلیل بالا بودن موسط قیمت فبلت ها، سازندگان علاقه خاصی به توسعه این بخش نشان می‌دهند.


امسال چند میلیارد گوشی در دنیا عرضه می‌شود؟ جدول عرضه تا 2020


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت اول
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی