حقیقی: برای رسیدن به روسیه تدارک خوب می‌خواهیم

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید دو بازی پیش رو آخرین فرصت برای جا افتادن تیم تا قبل از شروع انتخابی جام جهانی است.

حقیقی: برای رسیدن به روسیه تدارک خوب می‌خواهیم

 اشکان دژاگه درباره وضعیت تیم ملی پیش از دیدار برابر مقدونیه اظهار کرد: شکر خدا تا اینجای اردو تمرینات خوبی را انجام داده ایم و بازیکنان تلاش می کنند که دستورات کادر فنی را اجرا کنند. در مجموع تلاش شده با توجه به شرایط موجود تمرین آماده سازی مناسبی را پشت سر بگذاریم و خودمان را آماده حضور در انتخابی جام جهانی کنیم.

وی درباره دیدار فردای تیم ملی برابر مقدونیه گفت: بازی سختی خواهد بود چرا که این تیم خیلی تاکتیکی و خشن بازی می کند. این تیم مهاجمی به نام پاندف دارد که در اروپا جزو بهترین مهاجمان است. بنابراین به هیچ عنوان کار آسانی نخواهیم داشت اما اگر تا قبل از بازی همین طور ادامه بدهیم بازی خوبی برابر مقدونیه خواهیم داشت.

دژاگه همچنین درباره دیدار برابر قرقیزستان گفت: شناخت چندانی از قرقیزستان ندارم اما نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم. در فوتبال امروز دنیا تیم کوچک وجود ندارد. هر تیمی می تواند بدود، بجنگد و ببرد. با این حال بازی اول ما برابر مقدونیه است و خیلی اهمیت دارد که در این دو بازی تیم ما جا بیفتد چرا که زمانی تا بازی با قطر باقی نمانده است.

دژاگه با اشاره به اولین حریف ایران در انتخابی جام جهانی گفت: من به خوبی با فوتبال قطر آشنا شده ام. می دانم که آنها می خواهند قبل از میزبانی شان در ٢٠٢٢ در جام جهانی حضور داشته باشند و به همین خاطر کم نمی گذارند. این نشان می دهد که به هیچ عنوان کار راحتی نداریم. قطریها برای آماده سازی تیمشان برنامه لیگ در فصل جدید را بر اساس برنامه تیم ملی شان تنظیم کرده اند و در این دو، سه سال خیلی پیشرفت کرده اند و نسبت به تیمشان در انتخابی جام جهانی قبلی و جام ملتهای استرالیا پیشرفت زیادی داشته اند. ما هم اگر می خواهیم به جام جهانی برویم باید حمایت کامل یک ملت را پشت سرمان داشته باشیم تا با خیالی راحت پا به مسابقات بگذاریم.

*حقیقی: برای رسیدن به روسیه تدارک خوب می خواهیم

علیرضا حقیقی درباره شرایط تیم ملی پیش از دیدار برابر مقدونیه اظهار کرد: خوشبختانه شرایط خوبی در مقدونیه وجود دارد. دیروز یک جلسه در هتل و یک جلسه هم در کمپ تیم ملی این کشور تمرین کردیم. امکانات کمپ تیم ملی مقدونیه شرایط معمول برای تمرین یک تیم را دارد و ما توانستیم بر روی چمن این کمپ تمرین خوبی را انجام دهیم.

او درباره دیدار فردا هم گفت: در فوتبال چیزی مشخص نیست ضمن اینکه نمی شود بر اساس رده و رنکینگ درباره تیمی قضاوت کرد. هر تیمی که تدارک بهتری دیده باشد و بهتر بازی کند، پیروز می شود و هر تیمی که از امکانات مناسب استفاده نکند، نتیجه نمی گیرد. مقدونیه تیمی فیزیکی و سرعتی است و مطمئنا اگر قرار باشد این تیم یا هر تیم دیگری را دست کم بگیریم قطعا لطمه می خوریم. به قول سرمربی تیم ملی اسم بازیهایی چون بازی با مقدونیه دوستانه است چرا که هر تیمی برای برد وارد زمین می شود و هر چه در توان دارند می گذارند.

حقیقی درباره شرایط تمرینی دروازه بانی در تیم ملی هم گفت: ما تمرینات خوب و به روزی داریم و دن گاسپار برای هر تمرین تنوع زیادی تدارک می بیند و تا به حال نشده دو روز پشت سر هم تمرین تکراری داشته باشیم. 

حقیقی درباره نزدیک شدن به آغاز رقابتهای انتخابی جام جهانی هم گفت: فوتبال رشته لحظه هاست و مطمئنا تمام حریفان می آیند که یکی از در سهمیه صعود مستقیم به جام جهانی را بگیرند. ما هم تیم اول آسیا هستیم و می خواهیم برای دومین بار پیاپی به جام جهانی صعود کنیم. کار خیلی سختی است و اگر امکانات مناسب نباشد نمی توانیم این کار را انجام دهیم. حریفان ما از مدتها قبل کارشان را شروع کرده اند و می خواهند به هر نحوی شده به جام جهانی صعود کنند. ما باید تدارک خوبی داشته باشیم و با انجام بازیهای دوستانه خوب و برگزاری اردوهای منظم راهمان را برای دومین صعود متوالی به جام جهانی فراهم کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب