کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 12 خرداد 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 12 خرداد 95

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


آیا روش سه روز یک‌بار همان درک و انطباق برنامه‌ی راهبردی با برنامه‌ی شخصی نیست؟

پاسخ 1- یک بازی را شروع کرده‌اید و برای پیروزی در هر مرحله تلاش زیادی کرده‌اید و با موفقیت از آن سطح عبور کرده و به سطح بالاتر رسیده‌اید. کلیدهای موفقیت را به دست آورده‌اید و اکنون که به زمان جمع‌بندی و باز کردن قفل‌ها نزدیک می‌شوید، کوله‌بارتان پر است از آموخته‌ها و اطلاعاتی که کلیدهای پیشرفت شما هستند. قفل‌ها را به ترتیب باز کنید و جوایز هر مرحله را دریافت کنید. بر اطلاعات‌تان اضافه کنید و با قدرت پیش بروید. پیش به سوی موفقیتی که حرکت سازمان‌یافته بر اساس برنامه‌ی راهبردی برای‌تان به ارمغان آورده است و شاه‌کلیدی که انتظارتان را می‌کشد.

سارا شفافی

پاسخ 2- دقیقاً همین طور است. درواقع شما با داشتن یک راه و نقشه‌ی کلی که آزمون‌های سه روز یک‌بار است و بعد از آزمون در دو روز و نیم‌ باقی‌مانده باید تمام درس‌ها را در برنامه‌تان بگنجانید، برای هر درس تصمیم می‌گیرید چه کاری انجام دهید. این‌که چه کاری انجام دهید برنامه‌ی شخصی شماست؛ چون به تعداد دانش‌آموزان روش و تصمیم برای هر درس وجود دارد که مختص شماست.

مریم صالحی

پاسخ 3- در روش سه روز یک‌بار این شما هستید که تشخیص می‌دهید کدام مطالب را دوره کنید، کدام تست‌ها را مرور کنید، کدام بخش‌ها را از کتاب درسی یا جزوه بخوانید و... . پس شما با استفاده از آزمون، برنامه‌ی شخصی نیم‌روزها را طراحی و اجرا می‌کنید و آن‌چه را مهم می‌شمارید انجام خواهید داد.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 4- درواقع برنامه‌ی راهبردی راه اصلی شماست و در روش سه روز یک‌بار شما تصمیم می‌گیرید که برای هر درس و هر مبحث با چه شیوه‌ای درس بخوانید و به چه تعداد تست و تمرین نیاز دارید. مسیر اصلی برای همه‌ی دانش‌آموزان یکی است و هر دانش‌آموز با توجه به سابقه‌ی مطالعه، وضعیت خود در هر مبحث و سرعت یادگیری‌اش، برنامه‌ی خاص خود را اجرا می‌کند.

فرناز طالبی

پاسخ 5- جمع‌بندی مطالعات مبحثیِ سال که بر اساس برنامه‌ی شخصی‌سازی‌شده بود و بازیابی نهایی این مطالعات در قالب تست‌های استانداردِ سراسری در کنار بازیابی جامع آزمون‌ها در پروژه‌ی 8، چیزی جز برقراری هماهنگی دقیق بین برنامه‌ی راهبردی و برنامه‌ی شخصی نیست. مطالعات سالیانه‌ی شما با اصل شخصی‌سازی در کنار برنامه‌ی راهبردی شکل گرفته بود و حال در زمان ویژه‌ای از سال، در حال جمع‌بندی آن‌ها با روشی خاص هستید. مطالعه و بازیابیِ برنامه‌ی شما اقدام نهاییِ هوشمندانه‌ی شما برای دست‌یابی به موفقیت شخصی در کنکور است.

حسام زینی لشکاجانی