پرسش، پاسخ، پیشرفت (5)

روش‌های مطالعه‌ی شخصی آن هم در شرایط شخصی‌سازی‌شده به کمک برنامه‌ی راهبردی در طول سال بسیار راهبردی است؛ ولی روش مدون برنامه‌ای در دوران جمع‌بندی نظم بهتری به برنامه‌ی شما خواهد داد.

پرسش، پاسخ، پیشرفت (5)

اعظم عابدینی

آیا می‌توانم در دوران جمع‌بندی به جای این‌که به صورت مجموعه‌ای امتحان دهم بعد از مطالعه‌ی هر درس تست درس مربوط را کار کنم؟

هدف از امتحان دادن به صورت مجموعه‌ای، آمادگی شما برای کنکور است. در آزمون‌های مجموعه‌ای هم‌زمان بر روی چند درس تمرکز می‌کنید در حالی که زمانی که به صورت تک‌درس کار می‌کنید تنها تمرکزتان بر روی یک درس است و درصدی که کسب می‌کنید تقریباً کاذب است. در ضمن از طریق آزمون‌های مجموعه‌ای تکنیک زمان نقصانی و تنظیم وقت را یاد می‌گیرید و در کنکور دچار مشکل کمبود وقت نخواهید شد.


امیر کاظمیان

بهتر نیست که آزمون‌های سال آینده را از مهرماه پیگیری کنم؟

در تابستان دو رویکرد مهم خواهیم داشت. ابتدا نگاه به گذشته برای از یاد نبردن مطالبی که در سال گذشته پشت سر گذاشتید و سپس نگاه به آینده برای آمادگی هر چه بهتر در برابر آن‌چه با آن مواجه خواهید شد. نگاه به مطالب گذشته اجباری است. در وهله‌ی اول آن‌چه ما طی یک سال تحصیلی به دست آورده‌ایم، نباید با فاصله گرفتن چندماهه از دست برود. از طرفی انتخاب چند درس (حداقل دو درس) برای پیش‌خوانی مطالب سال آینده می‌تواند ما را نسبت به سایر رقبا پیش اندازد و آمادگی بیش‌تری را در سال تحصیلی آینده به همراه آورد.


محمدعلی یوسفی

چرا در دوران جمع‌بندی باید هم‌چنان تعادل‌‌های مطالعاتی را رعایت کنیم؟ مطالعه بر اساس روش‌های دلخواه شخصی بهتر نیست؟

روش‌های مطالعه‌ی شخصی آن هم در شرایط شخصی‌سازی‌شده به کمک برنامه‌ی راهبردی در طول سال بسیار راهبردی است؛ ولی روش مدون برنامه‌ای در دوران جمع‌بندی نظم بهتری به برنامه‌ی شما خواهد داد. با توجه به نوع اولویت‌بندی‌ها در این دوران که نیاز به توجه ویژه به مطالب مطالعه‌شده برای تثبیت آموخته‌ها و مطالب مطالعه‌نشده برای تکمیل حداکثری یادگیری دارند، لازم است که بیش‌تر از پیش به تعادل‌ها اهمیت دهیم.


مائده حسینی نوشری

بهترین منبع مطالعه برای هنرستانی‌ها در دوران کارآموزی چیست؟

دانش‌آموزان هنرستانی با پایان یافتن امتحانات نیم‌سال دوم یک دوره‌ی کارورزی دارند. در این ایام ساعت مطالعه کم می‌شود و فرصت کمی برای مطالعه دارند و به یک منبع مناسب برای جمع‌بندی نیاز است. کتاب خودآموزی بهترین منبع و گنجینه‌ی ارزشمندی از تمام نکات مهم و کلیدی است. در کنار این منبع مهم می‌توانید از یادداشت‌برداری‌های خود و نیز کتاب اشتباهات متداول استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کتاب خودآموزی می‌تواند باعث پیشرفت در تراز و استفاده‌ی بهینه از زمان در این دوران شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب