عمومی‌ها را زمین نگذار (2)

به خاطر داشته باشید که زمان ِکوتاهِ باقی‌مانده با زمان نسبتاً طولانی از سال تحصیلی که پشت سر گذاشته شد مساوی نیست و این فقط یک پیام روشن برای شما دارد؛ هدفمند باشید.

عمومی‌ها را زمین نگذار (2)

جبران کم‌کاری‌ها:

شاید در گروه دیگری از شرایط مطالعاتی، شرایط منظم و کامل برنامه‌ای وجود نداشته باشد و مطالعاتِ طول سال با نوسانات جزئی مواجه شده باشد و درمجموع کیفیت مطلوب شما در این درس هنوز به دست نیامده باشد. باز هم باید با استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این درس‌ها که مهم‌ترینِ آن‌ها «زودبازده» بودنشان است، راهکارهای مفید و کاربردی را به کار ببرید.

به خاطر داشته باشید که زمان ِکوتاهِ باقی‌مانده با زمان نسبتاً طولانی از سال تحصیلی که پشت سر گذاشته شد مساوی نیست و این فقط یک پیام روشن برای شما دارد؛ هدفمند باشید. برای حفظ دستاورد‌های مطالعاتی گذشته و برطرف کردن بخشی از کم‌کاری‌های قبلی باید هدفمند کار کنید و با چند انتخاب درست، اجرای درستی از تصمیمات را به نمایش بگذارید.

بخش‌هایی از درس‌های عمومی که نیاز کم‌تری به مباحث پایه‌ای دارند نظیر تاریخ ادبیات، املا و قرابت معنایی در درس ادبیات، تحلیل آیات پرسؤال دین و زندگی، لغات زبان و بخش منصوبات در قواعد عربی، از جمله مباحثی هستند که می‌توانند در زمان کم، بازدهی مطلوبی با توجه به شرایط شما داشته باشند. در کنار این موارد، تثبیت کردن مطالعات قبلی به کمک تست‌های مجموعه‌ای می‌تواند راهکار مفیدی برای افزایش تسلط بر درس‌های عمومی برای این گروه باشد.

این شرایط مطالعاتی مانعی برای اجرای تکنیک آزمون‌های سه روز یک‌بار نیست و در طول این آزمون‌ها با دقت بسیار بالا به تحلیل سؤالات سال‌های گذشته و رفع اشکال از سؤالات نادرست خودتان بپردازید.آمار از ریاضی 2 يازدهم تجربي
يازدهم تجربي     دبیر : علی هاشمی