کار امروز را به فردا موکول نکنید

یکی از راه‌های کسب موفقیت در زندگی این است که با یک برنامه ریزی دقیق، هر کاری را در زمان خود و به موقع انجام دهید.شیوا وکیلی روان شناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد:گاهی اوقات به دلیل برخی عوامل ، در انجام به موقع فعالییتی کوتاهی می کنیم و به نوعی کار را پشت گوش انداخته و حوصله اجرای آن را نداریم که البته با رعایت نکاتی این موارد رفع می شود. 

وی افزود:مهم ترین نکته در اجرای به موقع کارها برنامه ریزی است که با یادداشت مواردی که باعث عدم انجام آن می شود نیز می توان برنامه ای دقیق و حساب شده  را تنظیم کرد. 

وکیلی گفت:دید مثبت و ساده نسبت به کار، نقش مهمی در ایجاد اشتیاق به انجام آن دارد و به جای انتخاب هدف های کمال گرایانه یا بزرگ می توانید ابتدا از اهداف  مهم و واقعی تر شروع کنید. 

روانشناس تربیتی تأکید کرد:برای اجرای راحت تر کارها می توانید 

فواید و ضررهای انجام آن را در زمان فعلی و در آینده یادداشت کنید و زمانی که پی به اجرای هر چه زودتر کار ببرید، قطعأ برای اقدام شروع می کنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب