چگونه شادتر زندگی کنیم؟

نعمت هایتان را بشمارید؛ فهرستی از نعمت‌ها و داشته هایتان تهیه کرده و بابت آنها شکر گزار باشید.بهنوش ملکیان روان شناس، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به روش های چگونه شاد بودن، اظهار داشت: یکی  از روش های شاد بودن، تمرکز کردن بر لحظه اکنون است، یعنی صرف نظر از آنچه دیروز روی داده یا  فردا ممکن است اتفاق بیافتد، امروز را درک کرده و از آن نهایت استفاده را ببریم.

وی ادامه داد: یکی از نکات جالب، درباره کودکان همین است که در زمان حال زندگی می کنند و از آن لذت می برند به همین دلیل همواره شاد و سرزنده اند. باید بدانیم زندگی در گذشته، باعث افسردگی و زندگی در زمان آینده و نگرانی بیش از حد درباره آن باعث پریشانی می شود.

ملکیان با تأکید بر اینکه شکرگزاری از دیگر روش هایی است که باعث ایجاد نشاط درونی می شود، تصریج کرد: گاهی برخی افراد به دلیل غرق شدن در زندگی روزمره از نعمت هایی که خداوند در اختیارشان قرار داده  غافل می شوند و مدام از همه چیز گلایه می کنند و یادشان می رود که سلامتی، امنیت، داشتن خانواده و سرپناه از بزرگترین نعمت هایی ست که در اختیار دارند و ممکن است برخی افراد از آن محروم باشند.

این کارشناس بهترین راه برای شاد زیستن را تمرکز روی داشته ها دانست و ادامه داد: برای این کار بهتر است فهرستی از نعمت ها، امکانات و داشته هایمان را تهیه کرده و بابت آن شکرگزار  باشیم.

ملکیان با اشاره به اینکه کلمات در افکار و نگرش ما تأثیر گذارند، گفت: استفاده از واژه هایی که بار معنایی مثبتی دارند در اخلاق و روحیات ما تأثیر گذاشته و به مرور افکار منفی را از ذهن ما بیرون می راند و ما را خوش بین تر و امیدوارتر خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: کمک به افراد نیازمند، بخشیدن دیگران، توکل و ارتباط با خدا از دیگر مواردی است که به بانشاط تر شدن ما کمک می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب