تولید مدارهای پوشیدنی قابل انعطاف برای لوازم الکترونیکی

گروهی از مهندسان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون موفق به ایجاد سریعترین مدارهای پوشیدنی کششی جهان شدند.

تولید مدارهای پوشیدنی قابل انعطاف برای لوازم الکترونیکی

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این یک پیشرفت است که می‌تواند به تسریع سرعت کار با اینترنت و اتصال بی‌سیم به دنیای اطراف کمک کند.

این مدار یک پلتفرم برای تولیدکنندگانی است که به دنبال گسترش قابلیت‌ها و برنامه‌های کاربردی الکترونیکی پوشیدنی از جمله برنامه های کاربردی پزشکی هستند.

آنها همچنین در تلاش برای توسعه دستگاه‌هایی هستند که امکان استفاده از نسل جدید فناوری بی سیم را فراهم می‌کند.

این دستگاهها همچنین دارای مصارف غیرپزشکی مانند نواختن موسیقی و شارژ سایر ابزارها را نیز دارند.

این سیستم الکترونیکی جدید مانند تاتوهای موقت بر روی پوست قرار گرفته و بدینوسیله کارشناسان مراقبت بهداشت و سلامت می‌توانند علائم حیاتی بیماران را به صورت بی سیم و بدون نیاز به سیم‌های متعدد کنترل و نظارت کنند.

فرکانسهای رادیویی مایکروویو که بین یک میلی‌متر و یک متر اندازه دارند، امواج الکترومغناطیسی هستند که از فرکانسهای 0.3 گیگاهرتز تا 300 گیگاهرتز استفاده می‌کنند و در رده 5G قرار می‌گیرند.

در ارتباطات تلفن همراه، فرکانس‌های رادیویی مایکروویو گسترده شبکه‌های 5G، تعداد فزاینده ای از کاربران تلفن همراه را پوشش داده و سرعت انتقال داده ها را افزایش می‌دهند.

این محققان نزدیک به یک دهه مشغول ابداع دستگاه های ترانزیستوری بوده اند اما در تازه ترین تلاش خود موفق شدند که ابزارهای الکترونیکی با فرکانس بالا و ابزارهای الکترونیکی قابل انعطاف را با یکدیگر تلفیق کنند.

محققان جزئیات این مدارهای قدرتمند بسیار کارآمد را در تاریخ 27 مه سال 2016 در مجله Advanced Functional Materials منتشر کردند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب