«۵۰۰»؛ نام یک خودروی متعلق به آینده

یک شرکت خودروسازی از محصولی استثنایی رونمایی کرده که گرچه بهانه ای برای بزرگداشت موفقیتهای قبلی این خودروساز است اما در واقع نمایشی از جاه طلبی‌های آن برای آینده محسوب می‌شود.

«۵۰۰»؛ نام یک خودروی متعلق به آینده

امسال یکصدمین دوره مسابقات اتومبیل رانی Indianapolis ۵۰۰ آمریکا برگزار شد، مسابقاتی پراهمیت و قدیمی که در آن برترین برندهای خودروسازی دنیا تازه ترین محصولات اسپرت و سرعتی خود را به نمایش می گذارند. در مسابقات امسال خودروسازی همچون پژو امیدی برای قهرمانی نداشت اما همزمان از محصولی مفهومی رونمایی کرده که حیرت کارشناسان صنعت خودروی دنیا را به همراه داشته است.

این خودروساز فرانسوی در سالهای ۱۹۱۳، ۱۹۱۶ و ۱۹۱۹ برنده مسابقات معتبر Indianapolis ۵۰۰ شد و حالا در یکصدمین دوره برگزاری آن از مدل مفهومی L۵۰۰R Hybrid رونمایی کرده است. استفاده از عدد ۵۰۰ در نام این خودرو دقیقا با هدف اشاره به تاریخ سازی این شرکت خودروساز در رقابتهای Indianapolis ۵۰۰ عنوان شده است.

اما گرچه این خودرو برای جشن گرفتن موفقیتهای تاریخی پژو ارایه شده با این حال روشن است که این شرکت نیم نگاهی جدی به آینده هم داشته است.

حتی در توان این خودرو هم عدد ۵۰۰ دیده می شود و نکته جالب اینکه این محصول هیبریدی تنها یک تن وزن دارد.

سهم توان موتور احتراقی این خودرو ۲۷۰ اسب بخار است که وقتی با توان موتورهای برقی آن ترکیب می شود صفر تا ۱۰۰ خیره کننده ۲.۵ ثانیه را به ثبت می رساند.

تایرها در این خودرو به طرز اغراق آمیزی بزرگ هستند. در نگاه کلی این محصول مفهومی را می توان به کپسول شناوری تشبیه کرد که با سرعت دیوانه وار حرکت می کند.

راننده انبوه اطلاعات مورد نظر درباره خودرو از جمله سرعت و وضعیت دنده ها را از طریق پیشرفته ترین نسل نمایشگرها یعنی نمایشگر دوگانه هولوگرافی مشاهده می کند حال آنکه فرمان کوچکی را هم در دست دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب