این رفتار جالب پدران، ذهن فرزندان را رشد می‌دهد

ممکن است گاهی اوقات پدرها به خاطر نوع رفتار پدرانه‌شان با کودکان خود، متهم به فاصله عاطفی شده و مورد انتقاد قرار گیرند و نتوانند مانند یک مادر ارتباط عاطفی برقرار کنند.

ممکن است گاهی اوقات پدرها به خاطر نوع رفتار پدرانه‌شان با کودکان خود، متهم به فاصله عاطفی شده و مورد انتقاد قرار گیرند و نتوانند مانند یک مادر ارتباط عاطفی برقرار کنند. اما پدرهایی که با کودکانشان به روش مادرانه حرف نمی‌زنند، کار درستی انجام می‌دهند.

یک مطالعه جدید در این باره می‌گوید: مادران با کودکان خود به شیوه بچه‌گانه صحبت کرده و تُن صدای خود را بالا و پائین می‌کنند و یا کلمات را بیشتر کش می‌دهند. اما پدران معمولا به شیوه معمولی رفتار کرده و با کودکان خود مانند بزرگسالان حرف می‌زنند که این باعث رشد قدرت زبان و بیان کودک می‌شود.

صداهای کودکانه بزرگسالان برای گوش‌های فرزندان جذاب و خوشایند است و در این حالت نیز آنها می‌توانند صداها، بخش‌ها و نهایتا کلمات و جمله‌ها را تشخیص دهند یعنی “شنیدن صداهای بامزه” برای بچه‌ها کمک به رشد کلامی آنها می‌کند.

با این وجود، پدران به خاطر ترس از مسخره بودن صدا و غرور مردانه، به‌شیوه مادرانه حرف نمی‌زنند. ارتباط کلامی پدر با کودک بیشتر به حالت آنچه در دنیای واقعی وجود دارد، صورت می‌گیرد.

آهنگ گفتار مردان با کودکان بیشتر شبیه به گفتار آنها با بزرگسالان است که اصلا چیز بدی نیست. در واقع پدران برای کودکانشان پُلی به‌سوی دنیای واقعی می‌زنند و رشد کلامی آنها را بالنده‌تر می‌کنند. والدین هر دو به نوعی تکمیل کننده یادگیری زبان کودک خود هستند فقط مادر صمیمیت بیشتری را برقرار می‌کند.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب