این رفتار جالب پدران، ذهن فرزندان را رشد می‌دهد

ممکن است گاهی اوقات پدرها به خاطر نوع رفتار پدرانه‌شان با کودکان خود، متهم به فاصله عاطفی شده و مورد انتقاد قرار گیرند و نتوانند مانند یک مادر ارتباط عاطفی برقرار کنند.

این رفتار جالب پدران، ذهن فرزندان را رشد می‌دهد

ممکن است گاهی اوقات پدرها به خاطر نوع رفتار پدرانه‌شان با کودکان خود، متهم به فاصله عاطفی شده و مورد انتقاد قرار گیرند و نتوانند مانند یک مادر ارتباط عاطفی برقرار کنند. اما پدرهایی که با کودکانشان به روش مادرانه حرف نمی‌زنند، کار درستی انجام می‌دهند.

یک مطالعه جدید در این باره می‌گوید: مادران با کودکان خود به شیوه بچه‌گانه صحبت کرده و تُن صدای خود را بالا و پائین می‌کنند و یا کلمات را بیشتر کش می‌دهند. اما پدران معمولا به شیوه معمولی رفتار کرده و با کودکان خود مانند بزرگسالان حرف می‌زنند که این باعث رشد قدرت زبان و بیان کودک می‌شود.

صداهای کودکانه بزرگسالان برای گوش‌های فرزندان جذاب و خوشایند است و در این حالت نیز آنها می‌توانند صداها، بخش‌ها و نهایتا کلمات و جمله‌ها را تشخیص دهند یعنی “شنیدن صداهای بامزه” برای بچه‌ها کمک به رشد کلامی آنها می‌کند.

با این وجود، پدران به خاطر ترس از مسخره بودن صدا و غرور مردانه، به‌شیوه مادرانه حرف نمی‌زنند. ارتباط کلامی پدر با کودک بیشتر به حالت آنچه در دنیای واقعی وجود دارد، صورت می‌گیرد.

آهنگ گفتار مردان با کودکان بیشتر شبیه به گفتار آنها با بزرگسالان است که اصلا چیز بدی نیست. در واقع پدران برای کودکانشان پُلی به‌سوی دنیای واقعی می‌زنند و رشد کلامی آنها را بالنده‌تر می‌کنند. والدین هر دو به نوعی تکمیل کننده یادگیری زبان کودک خود هستند فقط مادر صمیمیت بیشتری را برقرار می‌کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب