احداث بیش از 18 هزار مدرسه توسط خیران

تا امروز 18 هزار و 700 مدرسه در قالب 105 هزار کلاس درس با زیربنای 11 میلیون و 821 هزار متر مربع توسط خیرین و یا با مشارکت آنها ساخته شده است.

احداث بیش از 18 هزار مدرسه توسط خیران

سید باقر مسلمی صبح امروز شنبه هشتم خردادماه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: خوشبختانه ما سالهایی را شاهد بوده‌ایم که خیرین بیش از 800 میلیارد تومان به بخش ساخت و ساز فضای آموزشی کمک کرده‌اند.

وی افزود: من فکر می‌کنم این حرکت مردم در جهت ساخت و ساز فضای آموزشی ریشه در فرهنگ ملی مردم و اعتقادات دینی آنها دارد و زمانی که این دو مقوله با هم تلفیق می‌شوند شرایطی را ایجاد می‌کنند که این استقبال در این زمینه ایجاد می‌شود.

مسلمی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام در بیش از 120 حدیث مسلمین را به آموختن علم و گسترش آن سفارش کرده‌اند، افزود: اگر فلسفه جهاد در دین اسلام نبود علی رغم همه هجمه‌های سنگینی که در طول تاریخ اسلام تا به امروز برای ریشه کنی و نابودی آن توسط دشمنان دین شده است، امروز دین اسلام به دست ما نمی رسید و تنها فلسفه جهاد این بود که مسلمین را در مقابل دشمنان دین مقاوم و ایستا وادار کند تا از دین و شریعت دفادع کنند.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین گفت: امروز همه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه توسعه پایدار برای هر ملتی آموزش علم و توسعه آن در جامعه است.

وی تصریح کرد: معلم، متعلم یا دانش آموز و فضا و تجهیزات تاثیر بسزایی در بسط تعلیم و تربیت دارند که خوشبختانه ما در دو مورد اول یعنی معلم و متعلم مشکلی نداریم اما در زمینه تجهیزات و فضای فیزیکی همچنان نیازمند کمک و مشارکت همه خیرین هستیم.

مسلمی افزود: قبل از انقلاب، 55 هزار مدرسه داشتیم و بعد از انقلاب با همه مشکلات، دشواریها و تحریم های گوناگون تا امروز 107 هزار مدرسه در قالب 526 هزار کلاس درس و با زیربنای 63 میلیون و 850 هزار متر مربع مدرسه ساخته شده است که از این میان 18 هزار و 700 مدرسه در قالب 105 هزار کلاس درس با زیربنای 11 میلیون و 821 هزار متر مربع توسط خیرین و یا مشارکت آنها ساخته شده است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: اگر این کمک خیرین نبود امروز به جای 11 هزار مدرسه دو نوبته باید قریب 30 هزار مدرسه دو نوبته داشته باشیم بنابراین برای اینکه به استانداردهای واقعی در فضای آموزشی برسیم تا استعدادهای سرشار فرزندان این مرز و بوم شکوفا شود و در خدمت جامعه قرار گیرد، نیاز داریم این راه ادامه یابد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب