پیش‌بینی کمک بیش از یک هزار میلیارد تومانی خیران در مدرسه‌سازی

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور از فعالیت بیش از ۶۰۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل و خارج کشور خبر داد.

پیش‌بینی کمک بیش از یک هزار میلیارد تومانی خیران در مدرسه‌سازی

محمدرضا حافظی عصر شنبه در حاشیه هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر ۶۰۰ هزار خیر در داخل کشور و 1000 خیر در خارج از کشور در امر مدرسه‌سازی مشغول به خدمت هستند.

وی با اشاره به این‌که ۳۵ درصد کل مدارس کشور را خیرین احداث و بازسازی کرده‌اند، اضافه کرد:‌ پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری مشارکت مردم به ۳۷ درصد افزایش یابد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور ادامه داد: امروز افتخار ما این است که در تمام جهان در حال ساخت و ساز مدرسه هستیم و این می‌تواند کارنامه مثبتی برای انجمن خیرین مدرسه‌ساز باشد.

وی یادآور شد: امسال پیش‌بینی می‌شود مردم بیش از یک هزار میلیارد تومان در امر مدرسه‌سازی کمک کنند.

حافظی تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه مردم راه خود را خوب پیدا کرده و خیر در سطح کشور وجود دارد که بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در امر مدرسه‌سازی هزینه کرده‌اند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: در حال حاضر ۳۳ درصد از کل مدارس کشور باید ایمن‌سازی شود از این رو با مشارکتی که ما از سوی خیرین مدرسه‌ساز می‌بینیم امیدواریم که این امر مهم محقق شود.

حافظی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد جمعیت ایران اسلامی در خارج از مرزها زندگی می‌کنند از این رو ما باید تلاش کنیم که فرزندان این خانواده‌ها در مدارس ایرانی در آن کشور مشغول به تحصیل باشند و در مدارس بیگانه تحصیل نکنند زیرا این باعث می‌شود علیه کشور خود بدآموزی یاد بگیرند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت:‌ ۱۹ سال است که مجمع خیرین مدرسه‌ساز در کشور فعالیت خود را شروع کرده و در این زمینه تمام مردم، برخی ادارات،‌ سازمان‌ها و غیره حضور دارند.

منبع :روابط طولی در مثلث از هندسه 2 يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : میلاد موسوی