باید توازن سنی در بازیکنان سایپا ایجاد شود

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: این تیم ترکیبی از بازیکنان با تجربه و بسیار جوان است و باید توازن میانگین سنی، با بازیکنان مناسب ایجاد شود.

باید توازن سنی در بازیکنان سایپا ایجاد شود

 حسین فرکی که به تازگی هدایت تیم فوتبال این باشگاه برای شانزدهمین دوره لیگ برتر بر عهده گرفته است، اظهار داشت: در پنج سال گذشته بارها مقدمات حضورم در سایپا فراهم شده بود اما هر بار بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداد. خیلی خوشحالم که امروز در راس تیم فوتبال سایپا هستم زیرا این تیم یکی از بی حاشیه ترین، باشخصیت ترین و خوشنام ترین های تیم های فوتبال کشور است که افتخارات خوبی همچون قهرمانی لیگ برتر را در کارنامه خود ثبت کرده است.

وی ادامه داد: باشگاه سایپا از امکانات فوتبالی بسیار مناسبی برخوردار است که خیلی از باشگاه های دیگر از آن محروم هستند و برای تمرین و برنامه های بدنسازی مجبور به اجاره زمین چمن و سالن بدنسازی می شوند. تجهیزات به روز باشگاهی می تواند یکی از عوامل موفقیت تیم های ورزشی باشد که خوشبختانه سایپا آن را داراست.

فرکی درباره برنامه اش در فصل جدید لیگ برتر با سایپا گفت: تمام تیم به دنبال حضور خوب و پر قدرت در لیگ هستند. اهداف یک تیم به فراخور توقعات، هزینه ها و برنامه ریزی های صورت گرفته می تواند متفاوت باشد. شاید یک تیم در ابتدای راه، هدفش قهرمانی نباشد، اما در طول مسیر شرایط برای صدرنشینی در لیگ محقق شود. سایپا برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هدفگذاری کرده است که امیدواریم با تلاش بازیکنان و برنامه ریزی های مدون، دستیابی به این هدف امکان پذیر شود.

وی درباره ورودی ها و خروجی های سایپا در فصل نقل و انتقالات اظهار داشت: قرارداد بخش اعظمی از ترکیب کنونی سایپا به اتمام رسیده که باید برای آن تدبیری اندیشید. در ضمن این تیم ترکیبی از بازیکنان باتجربه و بسیار جوان است که در این بین خلائی احساس می شود که باید این فضا برای ایجاد توازن میانگین سنی، با بازیکنان مناسب پر شود. ایجاد این توازن سنی کمی دشوار و پیچیده است و به تازگی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده ایم و برای بررسی بیشتر، نیاز به زمان داریم.

سرمربی سایپا ادامه داد: موضوع نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران یک گام به فوتبال جهان نزدیک شده است و تیم های حاضر فرصت دارند تا اواسط شهریور و با وجود گذشت چهار هفته از لیگ یارگیری های خود را کامل کنند. این اتفاق استرس کادر فنی را کاهش می دهد و از انتخاب های شتاب زده جلوگیری می کند.

وی درباره انتخاب اعضای کادر فنی تیم فوتبال سایپا گفت:‌ زیاد اهل تغییر همکارانم نیستم اما با توجه به اینکه کادر فنی سابق این تیم به صورت دسته جمعی از این باشگاه جدا شدند و تنها بازمانده آن اصغر حاجیلو مدیر تیم است، ناچار به انتخاب همکاران خود شدم. سعید رجبی یک مربی سایپایی تمام عیار که سابقه حضورش در فوتسال و فوتبال برای همگان مشخص است و از دوستان قدیمی ام به شمار می رود، به عنوان یکی از مربیان این تیم در کادر فنی حضور خواهد داشت. احمد سجادی از مربیان دوازه بانی سابق تیم ملی نیز یکی دیگر از همکارانم در این باشگاه خواهد بود. علی صالح نیا مربی جوان و بدنساز علمی- تخصصی کشور نیز نارنجی پوشان را در این مسیر همراهی خواهد کرد و احتمالا در هفته های آینده یک آنالیزور به کادر فنی سایپا اضافه می شود.

فرکی زمان آغاز تمرینات تیم فوتبال سایپا را 20 تا 25 خرداد اعلام کرد و درباره احتمال برگزاری اردو برای این تیم گفت: معمولا سبک کارم به گونه ای است که بعد از کامل شدن ترکیب، تیم را به اردو می برم اما قطعا یک اردوی خارجی برای برگزاری مسابقات تدارکاتی، در دستور کار خواهد بود. البته زمان و مکان دقیق آن مشخص نیست اما حتما تاریخ اعزام طوری برنامه ریزی می شود که تیم سایپا حداقل 10 روز قبل از شروع لیگ برتر در تهران برنامه های تمرینی خود را پیگیری کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باشگاه سایپا به کارگران خط تولید، پرسنل و تمامی اعضای گروه خودروسازی سایپا متعلق است و قطعا پیروزی های این تیم باعث شادی و دلگرمی این افراد می شود. امیدوارم با همدلی، رفاقت و کمک این عزیزان و از سوی دیگر تلاش تیمی و اقتدار بازیکنان و همچنین حمایت مدیران ارشد، تیم فوتبال سایپا بتواند با سرلوحه قراردادن اخلاق، انضباط، احترام و پشتکار بازی های زیبا و تماشگرپسندی را به نمایش بگذارد و با کسب نتایج مناسب، نام و اعتبار این گروه بزرگ خودروساز را اعتلا بخشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب