دشان: ساخو در ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه حضور ندارد‌

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه تایید کرد که مامادو ساخو به تیم فرانسه برای حضور در رقابت‌های فوتبال یورو 2016 دعوت نخواهد شد.

دشان: ساخو در ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه حضور ندارد‌به گزارش ایرنا از تارنمای خبری گاردین، دیدیه دشان گفت: حتی اگر محرومیت ساخو مدافع میانی فرانسوی لیورپول به دلیل دوپینگ به پایان برسد،‌ وی به ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه اضافه نمی شود.

مدافع لیورپول در چندین سال گذشته بازیکن کلیدی در قلب دفاعی فرانسه بوده است، ولی او در ماه مارس به علت نتیجه مثبت آزمایش دوپینگ به مدت 30 روز از حضور در میادین فوتبال محروم شد.

آزمایش دوپینگ او بعد از دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا برابر منچستریونایتد انجام شد.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در بیانیه ای اعلام کرد، محرومیت 30 روزه ساخو به پایان رسید و رئیس کمیته کنترل، اخلاقی و انضباطی یوفا تصمیم گرفت که این محرومیت را تمدید نکند. بنابراین از نظر فنی او می تواند بازی کند. تصمیم گیری نهایی در باره پرونده وی در چند روز آینده اتخاذ خواهد شد.

با پایان محرومیت موقت ساخو،‌ از نظر فنی امکان انتخاب او برای شرکت در مسابقات وجود دارد.

با توجه به اینکه رافائل وارانه و جرمی متیو مدافع بارسلونا به علت مصدومیت در یورو 2016 بازی نخواهند کرد، به همین علت دشان مشکلات زیادی در خط دفاعی خواهد داشت.

دشان گفت که به بازیکنانی که در ترکیب اولیه تیم اعلام کرده است،‌ ایمان دارد.

وی افزود: وقتی در باره ترکیب تیم تصمیم گرفتم، هیچ شواهدی در مورد سرانجام ساخو وجود نداشت.

دشان که در مسابقات یورو 2000، کاپیتان تیم ملی فرانسه بوده است، ساموئل اومتیتی را جانشین متیو کرد. فرانسه امشب (دوشنبه) در دیدار تدارکاتی به مصاف کامرون می رود.

رقابتهای یورو 2016 از 21 خرداد در فرانسه آغاز می شود و در اولین دیدار تیم میزبان به مصاف رومانی می رود.

ساخو دفاعیه خود را 23 مه (3 خرداد) به کمیته انضباطی یوفا ارائه کرد. تیم حقوقی این بازیکن با ارائه شواهد علمی، وجود این ماده را در فهرست مواد ممنوعه زیر سوال برد.

یوفا به جای انتخاب تاریخی برای رسیدگی به پرونده ساخو، به کمیته انضباطی دستور داد که در مورد وجود این ماده در فهرست مواد ممنوعه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) تحقیق کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب