پرتاب نخستین ماهواره ارتباطات کوانتومی جهان توسط چین

آکادمی علوم چین از آمادگی کامل این کشور برای پرتاب نخستین ماهواره تجربی ارتباطات کوانتومی در ماه آینده خبر داد.

پرتاب نخستین ماهواره ارتباطات کوانتومی جهان توسط چین

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از شینهووا، به گفته پان جیان‌وی، استاد دانشگاه علم و فناوری چین، این نخستین ارتباط کوانتومی از طریق یک ماهواره در جهان خواهد بود.

ارتباطات کوانتومی دارای امنیت بسیار بالا به شکل یک فوتون کوانتومی است که نه قابل جدا شدن و نه قابل تکثیر است. از این رو، استراق‌ سمع، رهگیری و ایجاد شکاف در اطلاعاتی که از طریق آن منتقل می‌شود، غیرممکن است. دانشمندان امیدوارند که این فناوری بتواند از چین در برابر مسائل سایبری آینده محافظت کند.

ساخت این ماهواره کوانتومی توسط دانشمندان چینی پنج سال بطول انجامید. این ماهواره در ماه ژوئن به مرکز پرتاب ماهواره ژیوکووان منتقل خواهد شد تا برای پرتاب در ماه ژوئیه آماده شود.

چین پس از پرتاب این ماهواره، تنها کشوری خواهد بود که اطلاعات رمزگذاری شده غیرقابل هک را از فضا ارسال خواهد کرد.

دانشمندان اکنون تنظیمات نهایی را بر روی این ماهواره انجام می‌دهند که کارشناسان، آن را انقلابی در صنعت ارتباطات خوانده‌اند.

چین قصد دارد ماهواره کوانتومی خود را تا سال 2030 برای پوشش‌دهی کل سیاره به فضا بفرستد. این کشور همچنین بر روی زمین نیز در حال ساخت شبکه اشتراک‌گذاری اطلاعات کوانتومی خود برای استفاده در دفاع و امنیت ملی است. در آینده این شبکه زمینی به سیستم ماهواره کوانتومی متصل خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب