سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس

سالن اجتماعات قلم چی بیرجند که محل برگزاری همایش‌های استانی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی است، همزمان با برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در روز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ افتتاح شد.

سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس

سالن اجتماعات قلم چی بیرجند که محل برگزاری همایش های استانی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی است، همزمان با برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در روز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ افتتاح شد.

 در این آیین باشکوه که با حضور رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، معاونت استاندار، مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل سازمان نوسازی مدارس استان، امامان جمعه شهرهای فردوس و طبس، جمعی خیرین مدرسه ساز استان و کشور، مسیولین نمایندگی های کانون فرهنگی آموزش در استان خراسان جنوبی و شهرهای همجوار و هیات همراه بنیاد قلم چی برگزار شد، ضمن تجلیل از مقام شامخ واقفین، این سالن مورد بهره برداری قرار گرفت.


عباس لامعی، مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی ضمن خوشامدگویی به مهمانان و حاضرین به روند امضای تفاهم نامه ساخت سالن اجتماعات با بنیاد قلم چی پرداخته و گفتند سالن اجتماعات قلم چی در شهر بیرجند با زیربنای ۶۰۰ مترمربع و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بنیاد قلم چی ساخته شده است. ایشان ضمن تقدیر از کاظم قلم چی، واقف بنیاد قلم چی روند همراهی بنیاد را در پرداخت هزینه های انجام شده عالی توصیف کردند.


دکترمحمدرضا حافظی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در سخنانی با اشاره به این که ملت ایران ارتقای کشور را در ارتقا و اعتلای فرزندان خود می دانند، به روند شکل گیری جامعه خیرین مدرسه ساز در دو دهه قبل اشاره کردند و تاکید کردند در سال های اخیر میزان مشارکت خیرین در ساخت مدارس را رو به رشد بوده و حتی از اعتبارات دولتی هم پیشی گرفته است.عضو هیات نظار بنیاد قلم چی هم چنین به اقدامات صورت گرفته توسط این بنیاد شامل احداث کتابخانه در دانشکده فنی دانشگاه تهران، ساخت کتابخانه در دانشگاه های تفرش و ایلام و هم چنین مدارس ساخته شده اشاره کردند و گفتند: امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و مسیولین شهر فردوس در این جا تفاهم نامه ساخت کتابخانه ای در شهر فردوس توسط بنیاد قلم چی به امضا رسید تا با افتتاح سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند و پایان این پروژه، پروژه دیگری در این استان و در شهر فردوس توسط بنیاد قلم چی آغاز شود.


کاظم قلم چی , واقف و متولی بنیاد قلم چی بر انجام کارها و امور با اراده جمعی تاکید کرده و گفتند: ما در این پروژه در مسیر خوبی قرار گرفتیم که دلیلش پیگیری مستمر مسیولین استانی و مسیول مجمع خیرین استان خراسان جنوبی بوده است. ایشان همچنین گفتند: ما در ابتدا تصمیم گرفتیم در مناطق دورافتاده و زلزله زده مدرسه و کتابخانه بسازیم، اما در ادامه به این نتیجه رسیدیم که شهرها و استان هایی که مسیولین پیگیرتری دارند و پروژه ها با سرعت بیش تری انجام می شوند، اقدام کنیم. حضور امام جمعه محترم شهر فردوس که فیزیکدان,هم هستند و دیگر مسئولین این شهرستان در برنامه امروز و پیگبری های شان باعث شد تا اشتیاق ما هم جهت ساخت کتابخانه در این شهر بیش تر شود.واقفو متولی بنیاد قلم چی به امضای تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های کشور جهت ساخت ۳۵ کتابخانه در سطح کشور اشازه کردند و گفتند. این کارها ریشه در تاریخ و فرهنگ دارند.خود من در دوران تحصیل در دبیرستان با توجه به این که روزها کار می کردم و شب ها به مدرسه می رفتم و درس می خواندم، در زمان خالی به کتابخانه ملی می رفتم و درس می خواندم.داستان زندگی دکتر حافظی، خود من و افرادی مانند دکتر عباس موسوی ره پیما که پدرش یک دبیرستان می سازد و ایشان یک دانشگاه در فومن می سازند، نشان می دهد که این اقدامات ریشه در تاریخ و فرهنگ و نیاکان ما دارد.


در ادامه مراسم افتتاح سالن اجتماعات قلم چی بیرجند، همایون نخعی نژاد، معاونت امور هماهنگی و عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت کار خیرین مدرسه ساز گفتند:چه چیزی از این بهتر که با مدرسه سازی باعث علم آموزی و فرزندان این کشور می شوید. خوشا به حالتان که در کاری قدم می گذارید که ماندگار است. معاون استاندار خراسان جنوبی به نقش به سزای این استان در توسعه علم در شرق کشور اشاره کردند و تاکید کردند پدر علم فناوری، پدر علم تعلیم و تربیت و پدر علم جغرافیا از فرزانگان این استان بوده اند.


هم چنین محمدرضا بیکی، مدیر کل سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان خراسان جنوبی گزارشی از روند احداث سالن اجتماعات قلم چی ارایه کردند و با اشاره هم زمانی بهره برداری از این سالن با برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خراسان جنوبی، این همزمانی را به فال نیک گرفتند.ایشان در ادامه تعهدات انجام شده در هفدهمین جشنواره خیرین این استان را که در سال گذشته برگزار شد، ۱۶ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ذکر کردند و گفتند که ۸۰ درصد این تعهدات محقق شده است. 


در پایان قابل ذکر است که سالن اجتماعات قلم چی بیرجند با هدف برگزاری همایش های استانی با زیربنای ۶۰۰ مترمربع و هزینه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد قلم چی احداث و جهت استفاده در اختیار آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی قرار گرفت.

در پایان این آیین با شکوه عکسی به یادگار با حضور همه مدعوین و حاضران گرفته شد.

سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس
سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس

سالن اجتماعات قلم چی در بیرجندسالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس

سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس

سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس


سخنرانی دکتر محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور


سالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکسسالن اجتماعات قلم چی در بیرجند افتتاح شد + عکس