این نوشیدنی خلاقیت شما را افزایش می‌دهد

تقریباً اکثر ما با فواید نوشیدن منظم آب آشنا هستیم اما به دلیل تنوع نوشیدنی‌های مختلف، گاه کمتر به سراغ آن می‌رویم.

این نوشیدنی خلاقیت شما را افزایش می‌دهد

تقريباً اکثر ما با فوايد نوشيدن منظم آب آشنا هستيم اما به دليل تنوع نوشيدني‌هاي مختلف، گاه کمتر به سراغ آن مي‌رويم. در اين گزارش به اثرات رژيم 30 روزه‌ آبي اشاره شده است و اينکه اين رژيم مي‌تواند چه تاثيرات فوق‌العاده‌اي بر روي بدن بگذارد.

به گزارش خبرگزاري آريا ،تمام ارگان‌هاي بدن، از مولکول‌هاي سلول‌ها گرفته تا ديگر بافت‌ها، بر پايه‌ آب برقرار هستند. آب در طول زندگي نقش يک درمانگر را براي بدن دارد. چرا که سلامت بدن به آن وابسته است.

زماني که آب را در نوشيدني‌هاي خود در اولويت خود قرار دهيد، اتفاقات فوق‌العاده‌اي براي شما خواهد افتاد. شايد انجام يک رژيم آبي براي خيلي از افراد کار راحت و ممکني نباشد، اما نتايج حاصل از آن براي همه امکان‌پذير است. در ادامه تاثيرات اين رژيم را معرفي مي‌کنيم:

بنا به گزارش مقاله اي در ژورنال Frontiers in Human Neuroscience وقتي به مدت 30 روز آب مي‌نوشيد، مغز شما سريع تر واکنش نشان مي‌دهد. از آنجا که مغز براي کار کردن نياز به چندين تن اکسيژن دارد، آب منبع خوبي براي آن محسوب مي‌شود و قدرت مغز را افزايش مي‌دهد.

از طرفي به شما کمک مي‌کند تا بهتر فکر کنيد و تمرکز بيشتري داشته باشيد. ضمن اين که باعث مي‌شود باهوش‌تر بوده و سريع تر جوانب را در نظر بگيريد. بنابراين نوشيدن 8 تا 10 ليوان آب در روز عملکرد شناختي شما را به اندازه‌ 30٪ بهبود مي‌بخشد.

جوان تر از سن خود ديده مي‌شويد

 آب نوشيدني باعث کاهش روند پيري مي‌شود چرا که به پوست شما آبرساني شده و پوست در طول روز، رطوبت خود را حفظ مي‌کند. همين عامل کمک مي‌کند که پوست شما، سالم، نرم، درخشان و بدون چروک بماند. پس آب را در حد يک اکسير جواني در نظر بگيريد.

بنا به گزارش مقاله اي که در روزنامه‌ي ديلي ميل (Daily Mail) چاپ شده است، يک مادر 42 ساله موفق شده است که به کمک رژيم 30 روزه‌ آبي، خود را 10 سال جوان‌تر کند. او با نوشيدن روزانه 3 ليتر آب توانست به سر درد مزمن خود پايان بخشد و مشکل گوارشي خود را حل کند. اين نتايج تنها بعد از يک ماه در اين خانم مشاهده شد.

ايمني بدن شما تقويت خواهد شد

يک ضرب‌المثل اسلواکيايي مي‌گويد: "آب خالص، اولين داروي دنيا است."

با توجه به آثاري که آب بر روي بدن دارد اين جمله اغراق به نظر نمي‌رسد. آب براي يک سري از عملکردها در بدن نقش کاتاليزور ايفا مي‌کند. نوشيدن مقدار کافي آب در روز باعث بهبود عملکرد کبد و کليه‌ها مي‌شود. اين اندام‌ها کمک مي‌کنند که مواد سمي، زايد و نمک اضافي از خون شما خارج شود.

به گزارش سايت FullFitSure، مصرف آب کافي مي‌تواند PH خون را در حالت خنثي نگه دارد و کليه‌ها را از خطر سنگ کليه مصون بدارد. ضمن اين که به دردهايي مانند سردرد هم پايان دهد.

قلب قوي‌تري خواهيد داشت

آب به شما کمک مي‌کند تا قلب سالمي داشته باشيد. نوشيدن مداوم آب در روز، خطر حمله‌ قلبي را در شما کاهش داده و مانع از افزايش فشارخون مي‌شود.

نوشيدن يک ليوان آب پيش از خواب از حمله‌ قلبي يا سکته‌ مغزي جلوگيري مي‌کند. چرا که عمل رساندن اکسيژن به قلب و ساير اندام‌ها را ساده‌تر مي‌کند. نتايج يک مطالعه‌ 6 ساله در ژورنال آمريکايي Journal of Epidemiology نشان داد، احتمال مرگ در اثر حمله‌ قلبي در افرادي که بيش از 5 ليوان آب در روز مي‌نوشند، 41٪ کم تر از افرادي است که کمتر از دو ليوان آب در روز مي‌نوشند.

استخوان‌هاي شما محکم تر خواهند شد

آب کمک مي‌کند تا غضروف‌هاي جذب کننده‌ ضربه، خود را بازسازي کنند. از اين رو مفصل‌ها حرکت روان‌تري خواهند داشت و کمتر دچار فشار خواهند شد. شواهد نشان داده است که انعطاف‌پذيري مفاصل با نوشيدن آب افزايش پيدا مي‌کند.

چربي اضافه را از دست خواهيد داد

وقتي که به مدت 30 روز تنها آب را به عنوان نوشيدني مصرف کنيد، بدن شما سموم مضر و مواد زايد را از اندام‌هاي حياتي خود دفع مي‌کند. همين مسئله باعث مي‌شود که چربي شکم شما حذف شود.

نوشيدن زياد آب اشتها را کاهش مي‌دهد و شما کالري و چربي کمتري نسبت به قبل مصرف خواهيد کرد.

"آندرا جيانکلي"، سخنگوي آکادمي علوم و تغذيه عنوان کرده است که با نوشيدن يک تا دو ليوان آب قبل از هر وعده‌ غذايي اشتهاي شما کاهش پيدا خواهد کرد. از اين رو مصرف آب در فواصل منظم به مديريت وزن شما کمک مي‌کند.

سوخت و ساز بدن شما افزايش پيدا خواهد کرد

مطالعات نشان مي‌دهد که صرف نظر از نوع رژيم غذايي، نوشيدن مداوم آب در هر روز سوخت و ساز بدن را سريع‌تر مي‌کند. بنا به گزارش Health Fitness Revolution مصرف نيم ليتر آب بعد از بيدار شدن ساز و کار بدن را تا 24٪ سرعت خواهد بخشيد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب