معرفی لوح ضمیمه کتاب عربی هفتم

کتاب عربی هفتم دارای لوح ضمیمه می‌باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می‌کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید.

معرفی لوح ضمیمه کتاب عربی هفتم

مطلب مشاوره‎ای لوح‏ ضمیمه‏ ی کتاب عربی هفتم:

برای موفقیت در درس عربی شما باید بر روی قواعد کتاب تسلط لازم را به دست آورید. تجزیه و تحلیل و معنی کردن لغات موجود در جملات درس هم بسیار مهم است. پس از آن با حل تمرین از قواعد و ترجمه میزان تسلط خود را افزایش داده و دانش خود را محک بزنید. در این مقاله شما با لوح ضمیمه کتاب، یکی دیگر از امکانات کانون آشنا می شوید.

کتاب عربی هفتم دارای لوح ضمیمه می باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید. در ادامه بخش های مختلف لوح به طور کامل معرفی شده است.

منوی اصلی لوح ضمیمه کتاب


جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب عربی هفتم

آزمون

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

15

150

بخش

تعداد

فیلم‏ های آموزشی سه دقیقه‎ای

48

خلاصه درس

30

برگه امتحانی

60

مشاوره

90


معرفی بخش های موجود در لوح ضمیمه کتاب عربی هفتم

1- آزمون ‏های کانون

یکی از راه‏ های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست ‏زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب عربی هفتم آزمون‎های کانون فرهنگی آموزش قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون ‏های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست‏ ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ‏ های خود را تحلیل کنید.

لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می ‏توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

آزمون های کانون


2- فیلم ‏های آموزشی 3 دقیقه‎ای

مطالعه ‏ی عمیق و مفهومی درس عربی و تسلط بر محتوای کتاب با تماشای فیلم ‏های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم‎های 3 دقیقه‎ای  به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح یک مجموعه‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.

فیلم های آموزشی


3- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه‌ی دروس می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه‏ ی کتاب با جمع‏ آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته است. شما می‏ توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید. قابل ذکر است که پرینت از فایل‏ های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.

خلاصه درس ها


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

الدَّرسُ الْاوَّلُ

14

11

الدَّرسُ الثّاني

7

8

الدَّرسُ الثّالِثُ

5

4

الدَّرْسُ الرّابِعُ

4

0

الدَّرْسُ الْخامِسُ

4

4

الدَّرْسُ السّادِسُ

3

0

الدَّرْسُ السّابِعُ

1

1

الدَّرْسُ الثّامِنُ

2

0

الدَّرْسُ التّاسِعُ

1

2

الدَّرْسُ الْعاشِر

1

0

الدَّرْسُ الْحاديَ عَشَر

3

0

الدَّرْسُ الثّانيَ عَشَر

3

0


فایده استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری ها در لوح ضمیمه کتاب عربی هفتم چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته‏ های علمی
*آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب‏ های درسی
*ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش ‏آموز
*كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

4- برگه‎های امتحانی

برگه ‏های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏ توانید با مطالعه‏ ی برگه‎های امتحانی سوالات مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوالات برگه ‏های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید. تعداد 60 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع ‏آوری شده است.

برگه های امتحانی


5- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک ‏های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب که شامل 90 ویدیو و مطالب مشاوره ای می باشد امکان‎پذیر است.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

مشاوره


سحر نیک پی