گامی در جهت تولید داروی ضد سرطان

محقق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری محققی از دانشگاه شیراز با معرفی نانوکاتالیست مغناطیسی با کارایی بالا، گامی در جهت تسریع فرآیند تولید مواد اولیه داروی ضدسرطان برداشت. محسن اسماعیل پور محقق دورهی پسادکترای دانشگاه شیراز در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان یک ترکیب آلی با خواص ضدسرطانی و ضدمیکروبی را معرفی کرد و گفت: کوئینو کسالین،در صنایع داروسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این طرح روشی برای تولید آن ارائه شده است.

وی این روش را پربازده و سازگار با محیط زیست خواند و افزود:با استفاده از این نانوکاتالیست، ترکیب شیمیایی ضد سرطانی و ضد میکروبی سریعتر و بدون نیاز به محصولات جانبی تولید می شود. از طرفی نانو بودن کاتالیست، بازدهی فرآیند تولید ترکیبات را افزایش می دهد.

اسماعیل پور ادامه داد: خاصیت مغناطیسی نانوکاتالیست قدرت کنترل را به ما می دهد و می توانیم آنها را پس از اتمام واکنش، از محصول تولید شده، جدا کنیم. بنابراین فرایند خالص سازی محصول نهایی با سهولت و سرعت بالاتری صورت می گیرد.

محقق دوره پسا دکتری یادآور شد: به منظور ارزیابی نانوکاتالیست سنتز شده، از آن جهت تولید داروی با پایه‌ی کوئینو کسالین استفاده و خواص ضدقارچی داروها را بررسی کردیم. نتایج به دست آمده مطلوب بوده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب